Оценка:
Опубликованно: 19.03.2008.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 1.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 2.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 3.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 4.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 5.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 6.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 7.
  • Реферат 'Ārējā un iekšējā komunikācija', 8.
Фрагмент работы

Cilvēki visos laikos ir sazinājušies savā starpā, komunicējuši un komunicē ar personu grupām, kas savukārt apmainās ar informāciju un sazinās ar institūcijām, utt. Mēs sazināmies ar simboliskām zīmēm: valodu, attēliem, žestiem, tekstiem, kodiem, tiešiem un netiešiem, uzkrītošiem un neuzkrītošiem sajūtu signāliem. Mēs spējam komunicēt vienkārši, abstrakti, saprotami un arī nesaprotami.
Lai sāktu komunikācijas procesu, jāapzinās virkne komunikatīvo priekšnosacījumu, t.i., vispirms jābūt ne tikai pilnīgai skaidrībai par to, ko vēlaties pateikt, bet arī jāapzinās, ka ne visu recipients sapratīs. Mēdz teikt, ka vairums konfliktu, nedienu un problēmu cilvēku starpā šajā dzīvē rodas no komunikācijas traucējumiem, t.i., no ļaužu neprasmes sazināties citam ar citu, kā arī komunikatīvās empātijas trūkuma dēļ.
Jebkura komunikācija ir aktivitāte. Tā nerodas pati no sevis, bet tiek apzināti veidota. Mēs komunicējam tā, kā mums ir iemācīts ģimenē, skolā, darbā, sabiedrībā, valstī, vidē, kurā esam dzimuši un auguši. Latviešu bērns, kas uzaudzis un gājis skolā, piemēram, Japānā, būs iemācījies komunicēt japāniski, kaut arī viņam būs Latvijas pase un tautība „latvietis”. Tātad komunikācijas prasme nav iedzimta. Mēs to iemācāmies, dzīvojot konkrētā vidē.
Komunikācijas aktivitātes iedalāmas 4 kategorijas – intrapersonālā, interpersonālā, grupu un masu komunikācija.
1.intrapersonāla – cilvēka iekšējā komunikācija, domas un sarunas pašam ar sevi.
2.interpersonālā – komunikācija starp atsevišķiem cilvēkiem.
3.grupu – komunikācija starp ļaužu grupām.
4.masu – apskata informācijas nodošanu ļoti lielam skaitam cilvēku, kuru kopumā dēvē par masu.
Komunikācija ir process. Idejas un fakti tiek pārvērsti vārdos ( vai simboliskās zīmēs), kurus viena persona nodod citai personai. Tāpēc komunikācijas process ir kustība, informācijas plūsma.
Ir vairāki modeļi, kas raksturo komunikāciju starp indivīdiem, grupā un galvenajiem medijiem. Reāla komunikācija sevī ietver divvirzienu informācijas apmaiņu. Pamatmodelis ir šāds:
SŪTĪTĀJS - VĒSTĪJUMS – KANĀLS – SAŅĒMĒJS
Sūtītājs ir aktīvs, saņēmējs pasīvs, bet vēstījums ir visiem saprotams.…

Atlants