Автор:
Оценка:
Опубликованно: 15.02.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 1.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 2.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 3.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 4.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 5.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 6.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 7.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 8.
  • Презентация 'Nodokļu būtība, veidi un loma ekonomikā', 9.
Фрагмент работы

Secinājumi
Latvijā Nodokļu sistēmu regulē likums “Par nodokļiem un nodevām”. Pavisam ir 12 nodokļi, kas dalās divās grupās – tiešajos un netiešajos nodokļos. Pie tiešiem nodokļiem pieder: nekustama īpašuma nodoklis, dabas resursu nodoklis, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, uzņēmuma ienākuma nodoklis, sociālas apdrošināšanas iemaksas, izložu un azartspēļu nodoklis, elektroenerģijas nodoklis, mikrouzņēmuma nodoklis, vieglo automobiļu un motociklu nodoklis. Pie netiešiem nodokļiem pieder: muitas nodoklis, akcīzes nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis.
Latvija ir divi ienākuma nodokļi – uzņēmuma ienākuma nodoklis un iedzīvotāju ienakuma nodoklis. UIN maksā saimnieciskās darbības veicēji (rezidenti) un tā likme ir 15%, IIN maksā fiziskās personas, tā likme ir 26% ar 01.01.2011 (25%).
PVN samaksā preces vai pakalpojuma galīgais paterētājs, var tikt piemērotas dažādas procentu likmes: 0%, 10%, 21% ar 01.01.2011 (0%;12%;22%).
Vienotais mikrouzņēmuma nodoklis ietver valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu par mikrouzņēmuma darbiniekiem, kā arī uzņēmumu ienākuma nodokli, kas uzņēmumam jāmaksā par Gada saimnieciskās darbības rādītājiem, un uzņēmuma īpašnieka iedzīvotāju ienākuma nodokli tā ir mikrouzņēmuma īpašnieka ieņēmumu daļa.
VSAOI likme, ja darba ņēmējs tiek apdrošināts visiem sociālās apdrošināšanas veidiem, ir 33,09 procenti, no kuriem 24,09 procentus maksā darba devējs un 9 procentus — darba ņēmējs ar 01.01.2011 ( 11% un 24,09%).




Коментарий автора
Atlants