Автор:
Оценка:
Опубликованно: 09.02.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
  • Образец документа 'Tehnoloģiskā karte (zemes darbi)', 1.
  • Образец документа 'Tehnoloģiskā karte (zemes darbi)', 2.
  • Образец документа 'Tehnoloģiskā karte (zemes darbi)', 3.
  • Образец документа 'Tehnoloģiskā karte (zemes darbi)', 4.
  • Образец документа 'Tehnoloģiskā karte (zemes darbi)', 5.
Фрагмент работы

Augsnes noņemšana.
Augsnes noņemšana ir nepieciešama lai pēc būvdarbu beigšanas varētu saglabāt auglīgu zemi. To parasti noņem ar lāpstu, sacērtot nelielus velēnas kubiciņus un nokraujot tos netālu no objekta, tos apklāj ar plēvi vai kaut ko citu, kas pasargātu to no tiešiem saules stariem, kas veicinātu ātru tās izžūšanu. Tā arī regulāri jālaista, savādāk tā paliks nedzīva un nebūs izmantojama.

Rakšanas darbi.
Kad augsnes kārta ir noņemta, var sākt rakšanas darbus ar ekskavatoru. Izrakto zemi viņš nokrauj drošā attālumā. Pamatus rok līdz aptuvenam nepieciešamajam dziļumam, pēdējos centimetrus norokot ar lāpstu. Pēc tam tiek pamata pamatnē piebērta ar šķembām un ar rokas blieti sablietēta apmēram 10cm dziļumā. Tas nepieciešams lai gruntij būtu lielāka nestspēja.

Grunts atbēršana.
Grunti atpakaļ atber, kad ir beigušies pilnībā betonēšanas, veidņošanas un atveidņošanas darbi. Zemi pie pamatiem pieber pakāpeniski apmēram pa 15cm vienā kārtā, katru kārtu sablietē atsevišķi ar rokas blieti. Kad zeme kārtīgi sablietēta, var turpināt virszemes darbus.

Коментарий автора
Atlants