Автор:
Оценка:
Опубликованно: 27.11.2018.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: 2 единиц
Ссылки: Использованы
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 1.
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 2.
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 3.
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 4.
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 5.
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 6.
  • Реферат 'Albērs Kamī "Mēris"', 7.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Autors    3
  Darba tematika    3
  Darba problemātika    3
  Galvenie tēli, to attiecību raksturojums    4
  Valoda, tās raksturojums    5
  Pausto ideju atziņu vērtējums saistībā ar 20.gs. literatūras iezīmēm    5
  Izmantotā literatūra    7
Фрагмент работы

Pausto ideju atziņu vērtējums saistībā ar 20.gs. literatūras iezīmēm
Ar 20. gs. saistās eksistenciālisms, kas ļoti spilgti iezīmējas Albēra Kamī šajā darbā. Autors apraksta visu par un ap nāves tēmu, par dzīves jēgu, vēlmi tikt brīvībā un individuālo cīņu ar sevi pašu. “Es nīstu nāvi un slimību, jūs to labi zināt. Un vai nu jūs to gribat vai ne, mēs esam kopā, lai ciestu un cīnītos pret tām.” (182.lpp)
Cīņā ar sevi pierādīja žurnālists Rambērs, sākumā viņš centās kā vien var, lai tiktu prom no Orānas, taču tad viņš piekāpās un “”Dakter,” Rambērs ierunājās, “es nekur nebraukšu, es gribu palikt ar jums” Rambērs atbildēja, ka visu apsvēris, ka viņš domājot tāpat kā agrāk, bet ka viņam būtu kauns, ja viņš aizbrauktu. Tas traucētu viņu mīlēt sievieti, ko viņš atstājis Francijā ” un vēl Rambērs sacīja, ka būtu kauns, ka esi laimīgs viens pats… (173.lpp)
Pēc kara periodā šis darbs kļuva slavens, tādēļ ka grāmatas situācijas apraksts līdzinājās reālajam- ierobežota pārtikas sadale, melnais tirgus, tuvinieku saslimšanas, karantīnas un inficēšanās riski. Šie visi faktori rosināja cilvēku domāt, domāt par dzīves jēgu, par mīlestību un pasaules uzbūvi, kā tā iekārtota. Kā cilvēkiem būtu jāizturas vienam pret otru, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos.

Atlants