Автор:
Оценка:
Опубликованно: 14.12.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
  • Эссе 'Apdrošināšana un vērtspapīru tirgus', 1.
  • Эссе 'Apdrošināšana un vērtspapīru tirgus', 2.
  • Эссе 'Apdrošināšana un vērtspapīru tirgus', 3.
Фрагмент работы

Vērtspapīru tirgus Latvijā ir salīdzinoši jauns, taču tas pamazām ieinteresē aizvien vairāk uzņēmumus un investorus kā jauns kapitāla piesaistes veids. Tā kā Latvijā tautsaimniecība un ekonomika attīstās arvien straujāk, tad līdz ar ieiešanu Eiropas Savienībā, palielinās arī ārvalstu kompāniju un investoru interese,pamazām attīstās arī vērtspapīru tirgus.
Kā jebkurā tirgū, arī Vērtspapīru tirgū ir vairāki dalībnieki: Rīgas Fondu birža, Finansu un kapitāla tirgus komisija, Latvijas Banka, Latvijas Centrālais depozitārijs, Biržas biedrs (banka vai brokeru sabiedrība) un protams klients (persona, kura vēlas iegādāties konkrēto vērtspapīru). Lai tirgus darbotos saskaņā ar visu dalībnieku interesēm un funkcionētu taisnīgi, ir izstrādāti dažādi noteikumi vērtspapīru tirgus regulēšanai.
Gan apdrošināšana, gan arī vērtspapīru tirgus veidojas uz pieprasījuma, piedāvājuma un līdzsvara cenas pamata. Pieprasījumu veido vērtspapīru emitenti - valdība, pašvaldības un uzņēmumi, kuriem ir vajdzīgi papildu līdzekļi kāda jauna projekta realizēšanai un kuri grib piesaistīt tos ar jaunu vērtspapīru emitēšanu. Piedāvājumu pārstāv iedzīvotāji un uzņēmumi, kam ir izveidojušies papildus naudas līdzekļi, ko tie vēlas ieguldīt vērtspapīru tirgū, un tādā veidā iegūt papildus peļņu. Savukārt, cenu līdzsvaram ir jābūt tādam, kas apmierinātu gan pircēju, gan pārdevēju.

Коментарий автора
Atlants