Автор:
Оценка:
Опубликованно: 27.09.2021.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Katastrofas Latvijā un pasaulē', 1.
  • Конспект 'Katastrofas Latvijā un pasaulē', 2.
  • Конспект 'Katastrofas Latvijā un pasaulē', 3.
  • Конспект 'Katastrofas Latvijā un pasaulē', 4.
  • Конспект 'Katastrofas Latvijā un pasaulē', 5.
Фрагмент работы

Masu nemieri pasaulē:
1) 16. janvāra Viļņas nemieri – 2009. gadā pret valdības un Saeimas pieņemto ekonomisko reformu vērsti protesti, kas pārauga masu nekārtībās un sadursmēs ar policiju;
2) 14. janvāra Sofijas nemieri – 2009. gadā pret valdību vērsti protesti, kas, tāpat kā 13. janvārī Rīgā un 16. janvārī Viļņā, pārauga masu nekārtībās un sadursmēs ar policiju.
3. Epidēmija – masveida saslimšana ar kādu slimību noteiktā laika posmā un vietā. Plašā mērogā epidēmiju sauc par pandēmiju, bet slimību, kas sastopama kādā noteiktā ģeogrāfiskajā apgabalā –par endēmiju. Epidēmijas parasti izraisa kāda infekcijas slimība (mēris, gripa, tuberkuloze u.c.). Nāvējošākās epidēmijas:
a) Visnāvējošākā epidēmija (pandēmija) pēc mirušo skaita bija mēra epidēmija (t.s. melnā nāve) Eiropā un Āzijā 14. gs vidū, kuras laikā kopējais mirušo skaits bija vismaz 75 miljoni. Latvijas teritorijā mēris uzliesmoja Lielā Ziemeļu kara laikā (17.gs. sākums), kas bija arī pēdējā lielā mēra epidēmija Eiropā un kurā bojā gāja vairāk nekā 200 000 cilvēku.
b) Otra nāvējošākā bija Spāņu gripas epidēmija, kuras laikā 1918.-1920. g. bojā gāja vismaz 50 miljoni cilvēku.
c) Trešajā vietā ir HIV/AIDS epidēmija, kas turpinās kopš 1981. gada un līdz šim bojā gājuši ir vismaz 25 miljoni, bet inficējušies ap 80 miljoniem.

Коментарий автора
Atlants