Автор:
Оценка:
Опубликованно: 21.09.2020.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Recenzija par filmu "Raganas laiks"', 1.
  • Эссе 'Recenzija par filmu "Raganas laiks"', 2.
  • Эссе 'Recenzija par filmu "Raganas laiks"', 3.
  • Эссе 'Recenzija par filmu "Raganas laiks"', 4.
  • Эссе 'Recenzija par filmu "Raganas laiks"', 5.
Фрагмент работы

Filmā bija daudz fantastikas, kas sākumā bija mēreni daudz, taču beigās, manuprāt, bija par daudz. Par daudz kļuva brīdī, kad parādījās dēmoni, iemiesojās mirušajos mūkos. Izmantojot eksorcismu, viņi iznīcināja dēmonus un izglāba šo sievieti, kas patiesībā nebija ragana. Eksorcismam daudz kur pasaulē joprojām tic un ir daudz piekritēju. Iznīcinot šos dēmonus, pazuda arī mēra epidēmija. Realitātē mēris, kā liels epidēmijas vilnis, negaidīti atnāca un vienā brīdī atkal pilnīgi pazuda, iznīcinot milzīgu cilvēku skaitu. Pēc manām domām, filma nav veidota, lai parādītu kādus tiešus vēsturiskus faktus vai notikumus. Tā drīzāk ir fantastikas filma.
Filmas beigas ir traģiskas. Abi krustneši mirst, turklāt abus nogalina dēmons. Felsonu tas sadedzina, bet Bēnemu sadur vairākas reizes līdz nāvei, kamēr Kajs (vēlējās kļūt par bruņinieku kā viņa tēvs) lasīja ‘’Solomona atslēgu’’ – senu grāmatu ar rituāliem, lai atbrīvotos no dēmoniem. Pabeidzot rituālu, dēmoni tika iznīcināti, un mēris beidzās.
Filma parāda, cik cietsirdīgi tika izplatīta kristietība. Mira tūkstošiem nevainīgu cilvēku, tai skaitā sievietes un bērni. Dažus tas lika aizdomāties, vai dievs būtu tā vēlējies, tādēļ viņi to pārtrauca. Filma arī parāda mēra postījumus un sekas. Tā liek pārdomāt, cik patiesībā vēl neattīstīta bija cilvēce viduslaikos. Manuprāt, filma patiktu gan vēstures cienītājiem, gan asa sižeta un fantastikas cienītājiem.

Atlants