Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.12.2015.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Eiropas Savienības integrācija un etniskās minoritātes', 1.
  • Конспект 'Eiropas Savienības integrācija un etniskās minoritātes', 2.
  • Конспект 'Eiropas Savienības integrācija un etniskās minoritātes', 3.
Фрагмент работы

Turklāt krievvalodīgo atbalsts stingrajām rokām ir zems, ja tie ir identificējušies ar Igauniju vai Latviju. Šeit par sliktu nāk šo valstu pilsonības likums, kurš apgrūtina nepilsoņu naturalizācijas procesu.
Interesants fakts ir atbalsts stingrajām rokām mijiedarbība ar ekonomisko situāciju. Pētījums pierāda, ka, jo labāka ekonomiskā situācija, jo mazāks atbalsts autoritārajam režīmam. Šeit gan parādās, ka tāpat krievvalodīgie atbalsta Krievijas ekonomisko sistēmu jebkurā gadījumā, turklāt krievvalodīgie uzskata, ka viņiem ir labākas izredzes uzlabot savu dzīves līmeni Krievijā, tādēļ visticamāk atbalstītu stingrās rokas noteikumus. To pašu var attiecināt uz politisko sistēmu.
Attiecībā uz ekonomisko un politisko sistēmu atbalstu piekrītu pētījuma rezultātiem, jo to var izskaidrot ar krievvalodīgie piederības izjūtu Krievijai vairāk nekā savai dzīves vietai. Taču mani mulsina fakts, ka vecāka gadagājuma krievvalodīgo neatbalsta autoritāru režīmu vairāk nekā jaunieši, jo tas liecina, ka ES centieni socializēt un naturalizēt šo minoritāti nav nesusi rezultātus. Var secināt, ka cilvēki, kas piedzīvojuši šo režīmu, nevēlas vairs tādu piedzīvot, savukārt jaunieši vadās pēc emocionālām jūtām, saistot autoritāru režīmu ar Krieviju.

Коментарий автора
Atlants