Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.06.2022.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 7 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 1.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 2.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 3.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 4.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 5.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 6.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 7.
  • Конспект 'Upes un tās baseina morfometrisko parametru un noteces parametru noteikšana ĢIS ', 8.
Фрагмент работы

Šķērveļa upes sateces baseina teritorijā atrodas dabas liegums Ventas un Šķērveļa ieleja un daži īpaši aizsargājami biotopi – nogāžu un gravu meži, veci vai dabiski boreāli meži, lakstaugiem bagāti egļu meži, minerālvielām bagāti avoti un avotu purvi, sugām bagātas ganības
un ganītas pļavas, aluviāli meži (aluviāli krastmalu un palieņu meži). Kā arī šajā teritorijā atrodas karbonātisku pamatiežu atsegumi. Šajos biotopos atrodas vairākas augu, putnu un zivju sugas. Kā, piemēram, zivju dzenītis, dzenis, melnā dzilna kā arī vairāki dižkoki (ozols.gov.lv S.a.).Upē ir konstatētas vairāk nekā 20 zivju sugas: akmeņgrauzis, alata, asaris, ausleja, baltais sapals, bārdainais akmeņgrauzis, deviņadatu stagars, grundulis, ķīsis, līdaka, līnis, mailīte, pavīķe, platgalve, plicis, rauda, rudulis, sapals, spidiļķis, taimiņš, trīsadatu stagars, vimba, vīķe un zutis. Vairākas no šīm sugām ir iekļautas gan Latvijas, gan starptautiskajos sugu aizsardzības normatīvajos aktos (Tāfelberga 2019).
Pārsvarā šajā teritorijā dominē podzolaugsnes (LU GZZF WMS).
Dabas liegums Ventas un Šķerveļa ieleja atrodas Kurzemes dienvidu daļā un ietver Skrundas novada Nīkrāces un Skrundas pagastu, kā arī Saldus novada Pampāļus. Konstatēti vairāki Eiropas Savienības aizsargājamie biotopi, no kuriem nozīmīgākie: smilšakmens atsegumi, nogāžu un gravu meži, upju straujteces un dabiski upju posmi. Pašreizējie individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi nosaka divas funkcionālās zonas: dabas lieguma un neitrālo. Doto upi plaši un daudz izmanto ūdens tūrismam, jo apmēram katru dienu pa šo upi brauc 50 laivas(Tāfelberga 2019).

Atlants