Автор:
Оценка:
Опубликованно: 14.09.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Etniskā un nacionālā kultūra', 1.
  • Эссе 'Etniskā un nacionālā kultūra', 2.
Фрагмент работы

Etniskās un nacionālās kultūras tipoloģijas iedalījuma pamatā ir etniskās piederības un kopējās dzīves telpas kritēriji.
Starp etnisko kultūru un nacionālo kultūru pastāv diahroniskā secība, jo nacionālā kultūra tradicionāli rodas etniskās kultūras transformācijas rezultātā.
Ikdienas apziņā ne reti jēdzienus “etniskā kultūra” un “nacionālā kultūra” lieto sinonīmiski, kaut gan starp abiem jēdzieniem pastāv principiālas atšķirības.
Etniskā kultūra savos pirmsākumos ir radusies zināmas ļaužu grupas kopdzīves apstākļos, kad ir kopēja saimnieciskā darbība un aizsardzības sistēma pret ārējiem ienaidniekiem.
Kopdzīves apstākļos pakāpeniski radās kopēja valoda un garīgo ( sākumā mitoloģisko, vēlāk reliģisko) un racionāli materiālistisko priekšstatu bāze, kā arī asinsradniecīgās saites, kopējs dzīves stils, kopējas sadzīves un tikumiskās normas, kopējs apģērba stils, kopēja kulinārija utt.
Kopdzīves apstākļu rezultātā radās tautas jeb etnosi un to etniskā kultūra.
Vēsturiski etniskā kultūra parasti ir pastāvējusi kā agrākā kultūra, jo etnosu nodarbošanās veids bija zemkopība un lopkopība.

Коментарий автора
Atlants