1.Darījuma noslēgšanas stadijas
Darījuma noslēgšanas etapi:
izpēte un sagatavošana;
līguma sastādīšana un noslēgšana;
līguma izpildīšana.
Par darījuma formu Civillikumā ir teikts, ka to darījuma dalībnieki var izvēlēties brīvi, izņemot atsevišķus gadījumus, kad likums jau nosaka konkrētu darījuma formu.
Ja likumā darījuma forma ir noteikta, taču taisot darījumu tā nav ievērota, darījumu var uzskatīt par spēkā neesošu.
Izšķir sekojošas tiesiska darījuma formas:
mutiski vai ar noteiktām darbībām nostiprināti darījumi;
rakstiski;
notariāli apstiprināti;
iereģistrēti zemesgrāmatā.
Dalībnieki var brīvi izvēlēties vai darījumu slēgt privāti vai publiski (izsludināt vai ne), ar lieciniekiem vai bez, apstiprināt notariāli vai ne. Jāpiebilst gan, ka darījumi ir obligāti jāiereģistrē zemesgrāmatā, ja darījuma priekšmets ir nekustamais īpašums. Ja dalībnieki vienojas darījumu ietērpt kādā konkrētā formā, tad katrs no dalībniekiem var vienpusēji atkāpties no iepriekšējām norunām līdz tās nav ietērptas norunātajā formā. Taču tas nenozīmē, ka, ja darījums paliek mutiskā formā, līdzējiem tad nerodas nekādas tiesiskas sekas.
Likums prasa darījumus ietērpt rakstiskā formā sekojošos gadījumos:
atsevišķiem darījumiem kā būtiska sastāvdaļa;
ja darījumus taisa Notariātos vai Pagasttiesās;…
1.Darījuma noslēgšanas stadijas 2.Parādnieku un kreditoru līguma termiņa pārsniegšanas seku novēršana, savstarpējā termiņa pagarināšana 3.Raksturojiet Starptautisko tirdzniecības noteikumu terminu „INCOTERMS 2000” 4.Jēdziens un bezatlīdzības līguma juridiskais raksturojums (līguma kavējuma nauda) 5.Norādiet pamat glabāšanas pazīmes, kuras īsteno viesnīcas uzturētājs 6.Rēķinu akreditīvā forma 7.AS „LKD” slēdz glabājuma līgumu par 20t saldētu zivju uzglabāšanu ar saldētavu „A”. Rezultātā nepareizas t noteikšanā zivis sabojājas. AS „LKD” pieprasīja atgriezt naudu sabojājušos zivju vietā un kompensēt radušos kaitējumu sakarā ar to, ka nevar izpildīt savas saistības pēc noslēgtā piegādes līguma. Saldētava „A” noraidīja prasību argumentējot, ka t režīma pārkāpums noticis sakarā ar elektrolīnijas avāriju, t.i., lietu sakritības dēļ notika avārija, neatkarīgi no saldētavas „A”, kurš šajā situācijā tika atbrīvots no atbildības. Šķīrējtiesa nepiekrita saldētavas domām un pielēma par labu AS „LKD”. 1. raksturojiet tiesisko statusu saldētavai „A” kā profesionālam glabātājam. 2. pamatojiet šķīrējtiesas lēmumu.
