Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.12.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 1.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 2.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 3.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 4.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 5.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 6.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 7.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 8.
  • Конспект 'Ekonomikas starptautiskie aspekti. Integrācija pasaules ekonomikā', 9.
Фрагмент работы

Katrs cilvēks ir individualitāte un tieši to pašu varētu teikt par valsti. Tieši šī iemesla dēļ katra valsts ir specializējusies savā ražošanas sfērā un tirgojas cita ar citu. Katrai valstij ir kādas raksturīgas pazīmes. Tā piemēram, tās atšķiras pēc klimatiskajiem apstākļiem, pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas, pēc resursiem utt. Starptautiskā tirdzniecība ļauj katrai valstij specializēties tajā joma, kurā tā ir visspēcīgākā.
Ir divi galvenie iemesli kāpēc valstīm ir izdevīgi īstenot starptautisko tirdzniecību. Pirmkārt, valstis var importēt preces, kuras pašas nevar ražot. Otrkārt, sīkāka specializācija nozīmē lielāku izlaidi un mazākas izmaksas. Tirdzniecība ar citām valstīm dod iedzīvotājiem iespēju iegūt daudz plašāku preču klāstu nekā tās var saražot. Lielākā pasaules tirdzniecība notiek starp valstīm, kuras savām vajadzībām var saražot daudzas no tām precēm, kuras tās importē. Iemesls tam ir tāds, ka valstis vienas lietas ražo labāk nekā citas. Starptautiskā tirdzniecība padara valstīm iespēju specializēties tajā nozarē, kurā tā ir labāka par citām. Tāpēc valstis specializējas un apmaina savas preces pret citā valstī ražotajām. Specializācija palielina kopējo preču izlaidi un tiek samazinātas izmaksas. Starptautiskā tirdzniecība dod iespēju valstīm iegūt vairāk preču, nekā ražojot tās tikai savām vajadzībām.1
Brīvai tirdzniecībai starp dažādām valstīm neapšaubāmi ir ļoti lielas priekšrocības, bet tai ir arī daži trūkumi. Tā piemēram, specializācijas un valstu eksporta attīstības rezultāta valstis var izveidot spēcīgu ražošanu kādā noteiktā sfērā. Tas protams ir ļoti pozitīvi, bet, var gadīties tā, ka pēkšņi eksporta tirgus šajā konkrētajā nozarē tiek pazaudēts.…

Atlants