Автор:
Оценка:
Опубликованно: 21.04.2016.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 8 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Naudas psiholoģiskie aspekti', 1.
  • Эссе 'Naudas psiholoģiskie aspekti', 2.
  • Эссе 'Naudas psiholoģiskie aspekti', 3.
  • Эссе 'Naudas psiholoģiskie aspekti', 4.
  • Эссе 'Naudas psiholoģiskie aspekti', 5.
  • Эссе 'Naudas psiholoģiskie aspekti', 6.
Фрагмент работы

“Tērētājs” ir nākamais “naudas” personības tips, kurš pretēji “skopulim” naudu tērē kur pagadās. Depresijas brīžos šādi cilvēki mēdz iztērēt ļoti daudz naudas nevajadzīgām lietām, ko pēc tam nožēlo. “Tērētājiem” vajadzētu nedaudz piebremzēt un vairākas reizes apdomāt savus pirkumus un to nepieciešamību, jo pēcāk vainas apziņa nomāc prieka sajūtu, ko sniedz pirkums.
Cilvēks “naudas maiss” ir pilnīgi pārņemts ar ideju nopelnīt, lai sasniegtu spēcīgu un īpašu statusu. Viņš ir ne tik ļoti atkarīgs no naudas tērēšanas, kā no principa, ka viņam ir nauda un, jo vairāk tās viņam ir jo labāk. Viņš uzskata, ka ar naudu var kontrolēt pasauli.
Mums visiem ir zināmi cilvēki, kuri atrod vislētākās lietas un vienmēr pārsteidz ar savu prasmi atrast izdevīgus pirkumus. Šādi indivīdi ir “sīkmaņi”, viņi vienmēr centīties nopirkt pēc iespējas lētāk, bet būs gaužām sarūgtināti, ja neizdosies cenu “nokaulēt” vai arī nesarunās, lai viņiem piešķir atlaidi. Šādi cilvēki ir labi iepirkšanās kompanjoni, taču kaitinoši, ja esi pārdevējs veikalā.
Praktiskajā dzīve nauda ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu, tāpēc jau sen tiek pētīta naudas ietekme nevis tikai no ekonomiskā aspekta, bet arī psiholoģiskā. Nauda mīt visos cilvēka eksistenciālajos līmeņos – fiziskajā, psiholoģiskajā, sociālajā un garīgajā. Nauda var nest cilvēka dzīvē daudz laimes un tikpat daudz posta, tāpēc būtiski ir katram pašam saprast naudas psiholoģisko ietekmi ikdienas dzīves situācijās un neļaut tai nostāties vajadzību piramīdas augšgalā.

Коментарий автора
Atlants