-
Aprūpes plāns bērnam ar bronhītu
APRŪPES PLĀNA PAŠNOVĒRTĒJUMS
1. Pēc sarunas ar pacienta māti, manas izvirzītās aprūpes problēmas sakrita ar pacienta mātes izvirzītajām problēmām.
2. Svarīgākās pacienta aprūpes problēmas bija apgrūtināta elpošana caur degunu un sauss klepus.
3. Svārīgākā problēma man šķita apgrūtināta elpošana caur degunu, jo pacients jutās diskomforti, pastāvīgi izdalījumi no deguna līdz ar to bija arī miega traucējumi, kas negatīvi ietekmē atveseļošanās gaitu tapēc šo problēmu uzskatu par svarīgāko.
4. Izvirzītās aprūpes problēmas pamatoju ar pacienta slimības gaitā redzamajiem simptomiem, kas bija saistīti ar slimību.
5. Izvirzītos mērķus izdevās sasniegt, jo tie bija reāli sasniedzami un izpildāmi.
6. Man ar pacientu un viņa māti jau pirmajā dienā izveidojās draudzīgas attiecības, kas pozitīvi ietekmēja aprūpes gaitu.
7. Iegūtā informācija aprūpes plāna izveidei bija pietiekoša, jo centos izzināt visu nepieciešamo, kas man nepieciešams aprūpes plāna satādīšanai.
8. Pacients un viņa māte manu aprūpes darbu novērtēja pozitīvi un aktīvi tajā iesaistījās.
9. Aprūpes laikā pacients spēja sasniegt labus rezultātus, līdz ar to pacienta mātes subjektīvais vērtējums par rezultātiem bija pozitīvs.
10. Aprūpes laika plānoto pasākumu blakusefekti netika novēroti.
11. Ja man vajadzētu vēlreiz uzsākt šī pacienta aprūpi, tikai citos apstākļos, es aprūpes plānu mainītu atbilstoši jaunajiem apstākļiem, ja tas būtu nepieciešams.
…
PACIENTA IZMEKLĒŠANA 1.Pirmā saruna ar pacientu Pirmā saruna ar pacienta māti notika 9.maijā 2013. gadā, stacionārā iestāšanās dienā. Saruna notika dienas stacionāra palātā. Tā kā pacients ar māti palātā atradās divatā, komunicēties bija diezgan viegli. Māte bija draudzīga un labprāt atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Atbildes bija diezgan precīzas un pārliecinošas. Māte sūdzējās par to, ka bērnam tagad ir iesnas un klepus, bet temperatūras nav. Sarunas laikā novēroju, ka bērns bieži klepo. Bērns bija diezgan nemierīgs, raudulīgs. Māte pastāstīja, ka pirms mēneša bērns slimoja ar pneimoniju un ārstējās slimnīcā. Stacionārā nokļuva plānveidīgi. 2.Pašreizējās slimības anamnēze Slimība sākās pakāpeniski.Pirmie simptomi parādījās 6. maijā, tad kad parādījās neliels klepus un iesnas. Bērns joprojām bija aktīvs, bet bijusi slikta ēstgriba. Pacientu moka sauss klepus īpaši rītos un vakaros. Pret klepu māte devusi bērnam Brontex sīrupu, pret iesnām Xymelin deguna pilienus. Diagnoze uzstādīta 3 dienas pēc slimības simptomu parādīšanās. 3.Iepriekšējās veselības anamnēze Pirms gada pārslimoja ar infekcijas mononukleozi. Pirms mēneša slimoja ar pneimoniju.Pneimoniju ārstēja ar antibiotikām. Gultas režīma ievērošana. Pneimonija izpaudās ar klepu, paaugstinātu temperatūru līdz 390 grādiem, bijusi vemšana, vājums. Pēc mātes vārdiem bērns vakcinēts atbilstoši vecumam. Otrajā dzīves dienā tuberkulozes vakcīna. 2., 4., 6., dzīves mēnesī kombinētā vakcīna pret difteriju, stinguma krampjiem, garo klepu (ar garā klepus bezšūnu komponentu), poliomielītu, b tipa Haemophilus influenzae infekciju un B hepatītu. 12 mēnešos veikta pirmā kombinētās vakcīnas revakcinācija. Traumas nav bijušas. Operācijas, asins pārliešanas, asiņošanas nav bijis.
Pielikuma nav. Darbā ir gramatikas kļūdas.
