-
Vai tūrisms palīdz saglabāt vidi un kultūru
Piemēram, Galapagu salas oficiālie tūrisma ekspedīciju rīkotāji iekasē nelielu ceļa maksu, kuru vēlāk izmanto salas sakopšanai un sakārtošanai. Tāpat arī slavenā Tadžmahala tempļa – mauzoleja apsaimniekotāji vāc ziedojumus, ieejas maksu lai varētu sakopt šās vietas apkārtni un notīrīt paša tempļa virsmu, jo viņu nepiešams regulāri tīrīt.
Lai arī tūrisma dēļ daudzās vietās notīk kultūru saplūšanu, dažviet tūrisms ir vienīgais iemesls kādēļ kādas kultūras ieražas un tradīcijas nav lemtas iznīcībai. Piemēram tie paši indiāņu ciemati aborigēnu rezervāti ir ļoti populāri daudzu valstu ceļotājiem, ļaujot ielūkoties pasaules pasaules daļu pamatiedzīvotāju kultūras vēsturē reālajā dzīvē, tas ienes arī naudu kurai pateicoties tiek veidoti fondi un attīstīti kultūras saglabašānas projekti.
Ir tāda organizācija kā UNESCO , kura katru gadu savam sarakstam pievieno vairākus dabas objektus. Pasaules mantojuma programmas mērķis ir apkopot informāciju un aizsargāt vietas, kam ir īpaši liela kultūras vai dabas vērtība kopējā cilvēces mantojumā. …
Apceļot pasauli mūsdienās ir kļuvis daudz vieglāk kā simts piecdesmit vai par divdesmit gadus atpakaļ. Jaunie zinātnieku atklājumi, transporta straujā revolūcija mums ir atklājusi jaunas iespējas mūsu galamērķa izvēlē. Nemaz nerunājot par to, cik ilgu laiku mēs pavadām ceļā. Ceļošana ir lieliska iespēja iepazīties ar citu valstu kultūru, tradīcijām, vidi. Šādi cilvēks var izbaudīt savu brīvo laiku un lieliski atpūsties. Tomēr sāk runāt par tūrisma pozitīvajām un negatīvajām pusēm. Vai tiešām tūrisms ir tik superīgs kā izskatās no sākuma? Vai tiešām tas ir kā zelta bedre, kur nauda plūst straumēm? Tiek diskutēts par ceļotāju atstāto negatīvo iespaidu uz vidi, par tūristu ētisko uzvedību.
