-
Cilvēktiesības
1. Valsts pozitīvie un negatīvie pienākumi cilvēktiesību nodrošināšanā.
Pozitīvie:
1) Valsts pienākums ir nodrošināt privātpersonām pilnīgu un netraucētu attiecīgo tiesību baudīšanu;
2) aizsargāt šo tiesību pilnīgu, netraucētu un efektīvu baudīšanu pret iespējamo iejaukšanos no citu privātpersonu puses;
3) valstij var būt pienākums piespiest privātpersonas rīkoties noteiktā veidā, lai ievērotu citu privātpersonu pamattiesības. Izvērstas, kopīgas un vispārējas pozitīvo pienākumu teorijas pagaidām vēl nav; ECT lemj katrā lietā atsevišķi un atbilstoši katra Konvencijas panta īpatnībām. Tomēr jau tagad var teikt, ka šie pienākumi pastāv trijos līmeņos.
!!! Klasiskā cilvēktiesību koncepcija ir vispirms negatīva: tas ir valstij uzlikts pienākums nepārkāpt personas pamattiesības.
Praktiski visas materiāltiesiskās ECT normas izraisa valstij dubultas sekas: tagad valstij ir ne tikai jāatturas no iejaukšanās konkrēto tiesību īstenošanā, bet arī vajadzības gadījumā jāsper noteikti pozitīvi soļi. …
1. Valsts pozitīvie un negatīvie pienākumi cilvēktiesību nodrošināšanā. 2. Cilvēktiesības ir tiesību normu kopums, kas regulē: 3. Cilvēktiesību jēdziens, objekti, subjekti, kā arī samērīguma princips kā cilvēktiesību ierobežojuma pamatotības kritērijs. 4. Tiesiskās atšķirības starp tiesībām uz brīvību un tiesībām uz brīvu pārvietošanos. 5. Tiesības uz privāto dzīvi. 6. Cilvēktiesību ierobežojuma pamatotības izvērtēšanas elementi ir: 7. Vai tiesiskais strīds starp Latvijas nakts kluba īpašnieku un kluba apmeklētājiem ASV pilsoņiem par atšķirīgu ieejas maksu klubā Latvijas pilsoņiem un citas valsts pilsoņiem ietilpst cilvēktiesību tvērumā? Savu atbildi, lūdzu, pamatojiet.
