Автор:
Оценка:
Опубликованно: 27.11.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 1 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Ievads inferenciālās statistikas jautājumos', 1.
  • Конспект 'Ievads inferenciālās statistikas jautājumos', 2.
  • Конспект 'Ievads inferenciālās statistikas jautājumos', 3.
  • Конспект 'Ievads inferenciālās statistikas jautājumos', 4.
Фрагмент работы

Apkopojot pētījuma rezultātus, ļoti būtiski ir tas, kā šie dati tiek pasniegti. Ir pieejami
dažādi datu attēlošanas formāti.
Neapstrādātie dati ir informācijas daļas, kas savāktas par katru mainīgo. Neapstrādāto datu tabulās tiek ierakstīti visi mainīgie, par kuriem ir savākti dati. Vācot datus, katrs respondents ir gadījums- vienība par kuru tika vākti dati. Parasti gadījumi ir cilvēki, bet tie var būt arī pilsētas, skolas vai kādas citas vienības.
Neapstrādāto datu sadalījums parāda to mainīgo lielumu datus, kuri tiks izmantoti analīzē. Neapstrādāto datu sadale tiek pielietota daudzos statistiskās analīzes veidos.
Sakārtotais sadalījums. Kad tiek strādāts ar viena tipa mainīgajiem, kas tiek mērīti ordinārajā vai intervālu līmenī, aprēķinus ir vieglāk veikt, ja dati ir sakārtoti secībā no lielākā uz mazāko. Ir ieteicams, lai lielākais lielums atrastos sadales augšā. Nominālie mainīgie nevar tikt šādi sadalīti, bet mainīgo kategorijas var tikt sakārtotas alfabētiskā secībā vai kādā citā secībā, lai būtu vieglāk pārskatāmas.
Biežums ir respondentu skaits, kas atbilst katram atbilžu variantam.
Vienkāršais biežuma sadalījums. Datu klašu vai kategoriju saraksts kopā ar vērtību daudzumu, kas pieder katrai no tām. Viena no biežuma sadalījuma svarīgajām raksturīgajām īpašībām ir tā lietderība datu summēšanā un informācijas nodošanā. Biežuma sadalījums var sastāvēt no mainīgajiem, kas tiek mērīti jebkurā līmenī (nominālajā, ordinārajā vai intervālu), un tas ir īpaši noderīgi, ja aprēķini tiek veikti ar rokām. …

Коментарий автора
Atlants