Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.01.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Smēķēšanas atmešana', 1.
  • Эссе 'Smēķēšanas atmešana', 2.
  • Эссе 'Smēķēšanas atmešana', 3.
Фрагмент работы

Kā jau bieži presē un citos masu saziņas līdzekļos daudz dzirdam par smēķēšanas kaitīgumu un cigarešu dūmu kaitīgo ietekmi. Cigarešu dūmos ir ne tikai darva, tvana gāze, smagie metāli un vēzi izraisoši savienojumi, bet arī daudzas citas veselībai un jo īpaši plaušām kaitīgas vielas. Bet kas gan rada šo vēlmi pēc kārtējā dūma?
Galveno kārt tā ir atkarība, kuru veicina tabakā esošā vieglā narkotika nikotīns vai arī process kā tāds. Plaušām kaitīgās vielas ir visa veida dedzinātā (tvaicētā) tabakā: gan cigaretēs1, gan ūdens pīpē2, gan tinamajā tabakā3, gan pīpes tabakā4, kā arī cigāros5. Tam nav nekādas nozīmes kā tabaku dedzina daudzi cilvēki šos tabakas dūmus elpot, jo kaitīga ir arī pasīvā smēķēšana. Parādoties daudzajiem smēķēšanas aizliegumiem Latvijā un negatīvajai attieksmei citur Eiropā pret šo ieradumu, daudzi cilvēki sāk apsvērt iespēju atmest smēķēšanu, bet paejot pāris dienām organisms neapturami kliedz pēc nikotīnā. Ko darīt!?!
Viens no iesākuma paņēmieniem būtu ūdens pīpe. Pīpējot ūdens pīpi ir iespēja atradināties no cigaretes un samazināt smēķēšanas biežumu.…

Коментарий автора
Atlants