-
Pirmsskolas pedagoģijas būtība. Teorijas un prakses vienības realizācija pirmsskolā
Šajā posmā, bērnam pakāpeniski veidojas priekšstats par priekšmetu kopīgajām pamatīpašībām, pedagogam jāstiprina bērna sensoriskā attīstība. (Poddjakova, 1986, 12)
Pēc autores domām – pedagoga darbs ir viena no nozzīmīgākajām profesijām! Jo neviens ārsts, deputāts vai policists, nav ieguvis savu amatu, neizzejot Latvijā noteiktajiem izglītības līmeņiem. Protams, var tikt izlaists pirmsskolas posms, taču pēc Centrālās statistikas pārvaldes datubāzes, Latvijā, laika posmā no 2016.gada līdz 2017.gadam, pirmsskolas izglītības iestādes kopumā apmeklējuši 94 249 bērni. (Centrālās statistikas pārvaldes datubāze) Protams laika gaitā, gan izglītības sistēma, gan pedagoga darba apstākļi ir kļuvuši labāki un attīstības veicinošāki, taču par visu svarīgāk, ir atrast profesionālus pedagogus, kas šo misiju spēs veikt atbilstoši likumdošana un bērna vajadzībām. Tikai prasme apvienot teoriju un praksi vienā veselumā, sekmēs pareizu mijiedarbību starp pedagogu un bērniem. Tādēļ visa sākumā, - lai bērnu audzinātu, tas ir jāiepazīst! ( Slavina, 1980, 3)
…
Pirmsskolas pedagoģija ir zinātnes apakšnozare, kurā pēta pirmsskolas vecuma bērnu personības pašattīstības jautājumus un viņu sociālo integrāciju sabiedrībā. Pirmsskolas galvenā darbība jeb macību stilistika ir – rotaļa! Šajā posmā, bērna attīstīšanas pedagoģiskais process tiek strikti balstīts uz Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātu Pirmsskolas izglītība programmu un pirmsskolas iestādē izstrādātajām attīstošajām apakšprogrammām. Šis posms ir pats svarīgākais bērna dzīvē, jo šajā vecumā bērns attīstās fiziski, pilnveidojas viņa psihiskie procesi un attīstās prāta darbība un, kas ir pats galvenais – bērns tiek sagatavots mācībām skolā! (Golubina, 2007,14) Pirmsskolas iestādē norisinās savsstarpējs darbs starp pedagogu un bērniem, un jāpiebilst – ar katru bērnu individuāli, jo tikai tā pedagogs var veiksmīgi strādāt un gūt redzamus rezultātus. Šajā darbā, darba autore izskaidros teorijas nepieciešamību pedagogam, teorijas atrašanu, teorijas un prakses vienības realizāciju un īsumā aprakstīs pedagoģiskos procesus.
