Автор:
Оценка:
Опубликованно: 21.01.2016.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Latviešu tradicionālās mākslas izpausmes mūsdienās', 1.
  • Конспект 'Latviešu tradicionālās mākslas izpausmes mūsdienās', 2.
  • Конспект 'Latviešu tradicionālās mākslas izpausmes mūsdienās', 3.
  • Конспект 'Latviešu tradicionālās mākslas izpausmes mūsdienās', 4.
  • Конспект 'Latviešu tradicionālās mākslas izpausmes mūsdienās', 5.
Фрагмент работы

8. Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi, starptautiski visatzītākā mūsu zemes world music grupa, kas savu dzimšanas dienu svin 21. aprīlī. Toreiz, 1981. gada pavasarī folkloras ansambli dibināt un vadīt uzaicināja nesen konservatoriju beigušo vijolnieci Ilgu Reiznieci, kas tajā laikā darbojās arī folkloras kopās Skandinieki un Bizīteri.
Kas ir šī grupa?
A.Vilki
B.Auļi
C. Iļģi
9. Latviešu tautasdziesmas pieder pie mutvārdu tradīcijas, kas krietni senāka par tās pirmajiem poligrāfiskajiem izdevumiem 19. gadsimtā un pirmajiem rakstveida dokumentējumiem 16. un 17. gadsimtā.
Cik sējumos ir apkopotas latvju dainas?
A.5
B.6
C.7
10. Māra ir materiālās pasaules dieve, sieviešu aizstāve, auglības devēja un arī zemes un pazemes valstības pārvaldniece. Nozīmīga vieta latviešu mitoloģijā ir dievībām - mātēm. Cilvēks pēc nāves nonāk Zemes mātes valstībā un šī dievība savukārt pārzina daudzas citas mātes - Meža, Vēja, Jūras, Piena, Lopu, Veļu u.c. mātes - paturot savā pārziņā arī pazemes valstību un atkal apvienojoties Māras tēlā. Māra Zālīte ir izteikusi atziņu, ka daudzās latviešu folkloras Mātes ir "Mātes Māras dažādas izpausmes".

Коментарий автора
Atlants