Pietiks, ja biržā nopirksiet vērtspapīrus un vēlāk varēsiet turpat biržā pārdot ar peļņu (vai zaudējumiem). Atšķirībā no daudziem citiem naudas ieguldīšanas veidiem, vērtspapīru iegādei nav nepieciešama liela naudas summa. Pat vēloties ieguldīt nekustamajā īpašumā fonda ieguldījuma ieguldījumu apliecības un pelnīt no šāda veida investīcijām. Ieguldījumus vērtspapīros nevajadzētu uztvert kā loteriju, kur visas lozes ir pilnas, jo atšķirībā no noguldījumiem banku depozītos peļņu nevar garantēt. Lai izredzes uz peļņu būtu pēc iespējas lielākas, nepieciešamas noteiktas iemaņas, zināšanas un pieredze.
Tātad, ja nauda tiek ieguldīta, tā kļūst vērtīgāka. Tieši tāpēc mēs bieži dzirdam, ka nauda pelna naudu. Ieguldījums ir kaut kas tāds, ar ko mēs apzināti vai neapzināti nodarbojamies katru dienu. Mēs ieguldām mūsu attiecībās ar citiem cilvēkiem, mēs ieguldām mūsu darbu, mūsu interesēs un mūsu dzīvē. Bieži vien mēs diemžēl nepieliekam nekādas pūles, neieguldām ne laiku, ne naudu tik svarīgā lietā kā mūsu finansiālā labklājība nākotnē. Tieši tāpēc nauda ir universāls ieguldīšanas instruments – ar to mēs visdažādākajos veidos varam ieguldīt savā nākotnē.
…
Nauda – tā ir vienmēr un visur. Tā ir finanšu sistēmas pamats. Daudziem cilvēkiem pēc ikdienas tēriņu nomaksas paliek pāri lielāka vai mazāka naudas summa. Viņi ir ieinteresēti to pēc iespējas labāk noglabāt, turklāt tā, lai varētu arī kaut ko nopelnīt. Diemžēl naudai ir tāda īpašība – ja ar to neko nedara, tā kļūst nevērtīgāka inflācijas dēļ. Neviens par to nepriecājas. Savukārt, ja šis viens lats tiks ieguldīts, tad pēc gada tā vietā varētu būt jau lielāka naudas summa. Populārākais naudas glabāšanas veids ir to glabāt mājās. Šā veida mīnuss ir inflācija, kas samazina naudas vērtību, turklāt nauda nav pasargāta no zagļiem. Šāds naudas glabāšanas veids sevi neattaisno. Tad jau labāk to uzreiz iztērēt. Tāpēc izdevīgi ir naudu noguldīt bankās, ieguldīt nekustamajā īpašumā un vērtspapīros. Investīcijas galu galā ir orientētas uz to, ko mēs „saņemam atpakaļ”.
