Автор:
Оценка:
Опубликованно: 19.07.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 5 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 1.
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 2.
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 3.
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 4.
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 5.
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 6.
  • Реферат 'Elpošanas slimības', 7.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    1
  Smēķēšanas kaitīgā iedarbība    2
  Saaukstēšanās    2
  Iesnas    2
  Bronhīts    3
  Plaušu karsonis    3
  Tuberkuloze    4
  Nobeigums    5
  Izmantotā literatūra    6
Фрагмент работы

Elpošanas slimības, par kurām ir jāzina katram cilvēkam, apdraud netikai pieaugušos, bet arī mazus bērnus. Tieši šī iemesla dēļ es izvēlējos par rakstīt. Elpošanu nodrošina elpceļi, plaušas un elpošanas muskuļi. Ja cilvēks dažādu iemeslu dēļ nevar paelpot, tad viņš var sākt smakt un nomirt. Maksimums, ko normāls cilvēks normālos apstākļos var izdzīvot ir pāris minūtes.

Mazs klepus, saaukstēšanās un iesnas ir tikai pašas vieglākās, biežākās un pazīstamākās no elpceļu slimībām. Ļoti bieža slimība ir bronhīts, ko 90% gadījumos izraisa vīrusi. Bērni parasti slimo ar dažādiem iekaisumiem, taču biežas slimības ir gripa, tuberkuloze, difterija, plaušu karsonis u.c. pieaugušie cilvēki nereti saslimst ar vēzi, ko izraisa visiem tik ļoti zināma lieta - smēķēšana. Smēķētāji piesārņo apkārtējo vidi ar tabakas dūmiem tādējādi no gaisa piesārņojuma atkal var rasties dažādas slimības. Ir arī tāda slimība astma, kuru izārstēt ir praktiski neiespējami. Šo slimību var izraisīt: tabakas dūmi putekļi akūta slimība. Bet protams ir arī citas elpvadu slimības, kuras izārstēt ir iespējams, ir daļēji iespējams vai nav izārstējama vispār.

Šajā referātā es centīšos atspoguļot un pēc iespējas sīkāk un skaidrāk pastāstīt par to, kādas ir pazīstamākās elpošanas orgānu slimības. Es pastāstīšu, kas tā īsti ir par slimību, kā tā izpaužas, kā ir iespējams ar to saslimt vai aplipināties, kā tā ir ārstējama un kā no tās var izsargāties. Šādu un dažādu citu slimību gadījumā cilvēkiem, kuri nezina kā rīkoties vislabāk ir zvanīt 03 vai 112.Tie tālruņa numuri, caur kuriem var sazvanīties ar tuvāko slimnīcu vai medpunktu. Tas ir jādara uzreiz pēc pirmo pazīmju rašanās. …

Коментарий автора
Atlants