Оценка:
Опубликованно: 19.11.2020.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Čārlzs I Stjuarts', 1.
  • Конспект 'Čārlzs I Stjuarts', 2.
  • Конспект 'Čārlzs I Stjuarts', 3.
  • Конспект 'Čārlzs I Stjuarts', 4.
  • Конспект 'Čārlzs I Stjuarts', 5.
  • Конспект 'Čārlzs I Stjuarts', 6.
Фрагмент работы

Tad Čārlzs divreiz atteicās no Anglijas parlamenta piedāvātajiem noteikumiem un tika pakļauts stingrākai apsardzei, no kuras viņš veltīgi mēģināja izbēgt.
1648. gada augustā pēdējais no Čārlza skotu atbalstītājiem tika sakauts Prestonas kaujā, un beidzās otrais pilsoņu karš. Tagad armija sāka pieprasīt, lai karalis tiek tiesāts par nodevību kā “mūsu lielo nelaimju autors” un asinsizliešanas cēloni. Viņš tika aizvests uz Hērsta pili Hempšīrā 1648. gada beigās un aizvests uz Vindzoras pili Ziemassvētkos. 1649. gada 20. janvārī viņu iesūdzēja Vestminsteras tiesā.

Karaļa sodīšana
Čārlzu I apsūdzēja lielā nodevībā un citos augstos noziegumos pret Anglijas valstību. “Viņš uzreiz atteicās atzīt tiesas likumību, jo “karali nevar tiesāt neviena augstāka jurisdikcija uz zemes”. Tāpēc viņš atteicās izvirzīt lūgumu, bet apgalvoja, ka viņš aizstāvot “Anglijas iedzīvotāju brīvību”. “27. janvārī tika nolasīts nāvessods; viņa sodīšana tika piespriesta kā tirānam, nodevējam, slepkavam un valsts ienaidniekam. Šis teikums tika izpildīts uz sastatnēm, kas bija uzceltas pie Vaithola banketa zāles otrdienas, 1649. gada 30. janvāra, rītā. Ķēniņš drosmīgi devās nāvē, joprojām apgalvodams, ka viņš esot “moceklis tautas labā”. Pēc nedēļas viņš tika apglabāts Vindzorā.

Коментарий автора
Atlants