1.Harolds Kleitons Jūrijs dzimis pirms 116 gadiem 1893. gada 29. aprīlī Volkerton, Indiāna, ASV.
2.Pazīstams ar pētījumiem par izotopiem, par ko 1934. gadā saņēma Nobela prēmiju ķīmijā.
3.Vēlākos gados veiktie pētījumi saistījās ar planetāro evolūciju.
4.Studēja zooloģiju Montānas universitātē. Vēlāk ieguva doktora grādu fizikā Kalifornijas universitātē, Bērklijā, kur studēja termodinamiku pie Gilberta Lūisa.
5.Strādāja Nīlsa Bora institūtā, 1922. gadā atgrizās ASV, pasniedza Džona Hopkinsa universitātē.
6.1931. gadā, kad Jūrijs strādāja Kolumbijas universitātē, viņam izdevās, vairākkārt destilējot šķidru ūdeņradi, iegūt deitēriju un nodemonstrēt smago ūdeni.
7.Otrā pasaules kara laikā bija iesaitīts Manhetenas projektā, izstrādājot urāna-235 un urāna-238 atdalīšanas tehnoloģiju.
8.Dzīves otrajā pusē nodarbojās ar planētu ķīmijas un evolūcijas jautājumiem.
9.1953. gadā, Čikāgas universitātē kopā ar Stenliju Milleru veica Millera-Jūrija eksperimentu, kura gaitā tika modelēta iespēja dzīvības rašanās iespējai ķīmisko reakciju rezultātā.
10.Miris 88 gadu vecumā, 1981. gadā Sandjego, apglabāts Indiānā.…
Dmitrijs Mendeļejevs 1. Dmitrijs Mendeļejevs dzimis pirms 175 gadiem, 1834. gada 8. februārī. 2. Bija krievu slavenākais ķīmiķis, kas kļuva pazīstams kā viens no diviem zinātniekiem, kas izveidoja ķīmisko elementu periodisko sistēmu. Bija arī fiziķis un sabiedriskais darbinieks. 3. Jau no bērnības viņam ātri attīstījās laba atmiņa. Tomēr ģimnāzijā viņš sāka mācīties viduvēji. Vecākajās klasēs viņu sāka interesēt matemātika un fizika. Tāpat arī viņam interesēja vēsture un ģeogrāfija. Mihails Lomonosovs 1. Mihails Lomonosovs ir dzimis pirms 298 gadiem, 1711. gada 19. novembrī. 2. Bija pazīstams krievu ķīmiķis, dzejnieks un vēsturnieks. 3. Viens no Maskavas universitātes dibinātājiem. Marija Kirī 1. Marija Sklodovska-Kirī dzimusi pirms 142 gadiem 1867. gada 7. novembrī, Varšavā, Polijā. 2. Poļu izcelsmes franču zinātniece, radioloģijas aizsācēja un divkārtēja Nobela prēmijas laureāte. 3. Viņa dibināja Kirī institūtus Parīzē un Varšavā. Pagaidām vienīgais zinātnieks, kurš ieguvis divas Nobela prēmijas dažādās zinātnēs.
