Prakstiski, šī metode būtu noderīga alternatīva tradicionālajai tiesību aktu saskaņošanai, tomēr jāatzīst, ka tā arī būtu sarežģita un juridiskā vide joprojām būtu problemātiska.
Eiropas Komisijas Zaļā grāmata par politikas risinājumiem virzībā uz Eiropas līgumtiesību izstrādi patērētājiem un uzņēmumiem nav dokuments, kas vērsts uz ES tiesību normu radīšanu pašā šai grāmatā. Tas ir oficiāls dokuments, kas izstrādāts ar mērķi izklāstīt risinājumus iekšējā tirgus stirpināšanai, panākot progresu Eiropas līgumtiesību jomā, un uzsākt sabiedrisko apspriešanos par šo jautājumu.
Jebkura darbība, analīze, ideja, principu apkopojums utt., kuru veic zinātnieki, juristi, pētnieki, augstskolas, studējošie un citi no dažādām ES dalībvalstīm ir ar nozīmīgu lomu kontinentālā tiesību loka attīstības sektorā. Arī visi projekti, kuri nav kā oficiālas regulas vai dokumenti, bet ir tikai domu apkopojums ar daudz un dažādiem piedāvātiem risinājumiem ir darbs, kurā ieguldīts milzum daudz laika, enerģijas un cilvēku resursu tieši tapēc katrs no tiem ir jāievēro un jāciena. Liela nozīme ir tam, ka šajos projektos un dokumentu izstrādēs nepiedalās vienas valsts pārstāvji, bet ir savākts noteikts dadzums cilvēku no dažādām dalībvalstīm - tas sekmē sadarbību un tiesību unifikāciju, tas sekmē šo tiesību loka attīstību.
…
Kontinentālo tiesību sistēmā, tāpat kā katras valsts tiesību sistēmā, ir daudz un dažādas problēmas, kuras tiesību zinātnieki risina jau ilgstoši un turpinās tās risināt šīs problēmas mainīgā satura un izpausmju daudzveidības dēļ. Prakse un mainīgie sociālie ekonomiskie apstākļi prasa atbildes uz aizvien jauniem, vēl nenoregulētiem, pat neapspriestiem jautājumiem.Visi šie mainīgie apstākļi, ietverot sevī arī cilvēku dzīves kvalitātes izaugsmi, globalizācijas ietekmi un citus faktorus, izvirza jaunus uzdevumus. Dažkārt izmaiņas noved pie revolucionāriem pārkārtojumiem likumos, citreiz – pie jau esošo likumu jaunas interpretācijas, judikatūras pavērsieniem. Par nepārtraukti mainīgu un jaunus risinājumu ceļus meklēt rosinošu uzskatāms arī cilvēces mūžsenais sapnis radīt vienotas tiesības visai cilvēcei. Tiesību sistēmu tuvināšanā līdz pat svarīgāko normu unifikācijai īpašas aktivitātes vērojamas Eiropas Savienības ietvaros. Pamatā unifikācijas kavēkļi ir: • Atšķirība civiltiesiskajos pamatprincipos • Atšķirība juridiskajā domāšanā • Atšķirība juridiskajā (procesuālajā) procedūrā • Atšķirība ES direktīvu ieviešanā dažādās dalībvalstīs • Pretrunas un neskaidrības pašās ES direktīvās
