Автор:
Оценка:
Опубликованно: 24.05.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Основная школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Feng Shui', 1.
  • Конспект 'Feng Shui', 2.
Фрагмент работы

Daudzi, kas būvē māju vai vienkārši remontē dzīvokli, meklē
palīdzību pie Feng Shui meistariem, daži uz savu roku meklē informāciju tīklā vai grāmatu plauktos. Kas tad īsti ir Feng Shui? Māņticība vai Austrumu tradīcija? Kā pret to izturēties?

Šobrīd Feng Shui ir modes lieta – pilni grāmatu veikali par attiecīgu tematiku. Izdevumi glītos vākos, kas sola jums laimīgu dzīvi, tā vien aicina vismaz pāršķirstīt lapas, un pat skeptiski noskaņoti indivīdi tomēr atsakās likt spoguli guļamistabā – bet ja nu?

Pirmkārt, jāatzīmē, ka neskatoties uz to, ka iekārtot savu mitekli pēc Feng Shui ir “modīgi”, šim kultūras fenomenam ir ļoti sena vēsture. Feng Shui dzimtene ir Ķīna un tā aizmetņi parādījās vēl pirms ķīniešu rakstības rašanās. Cilvēks raudzījās uz pasauli kā vienotu organismu, un šī pasaules uzskata pamatā bija ideja par enerģiju kas caurstrāvo un vieno itin visu. Ar laiku sāka izveidoties konkrēti priekšstati, kā novietot sevi pasaulē, lai vide, kurā cilvēks dzīvo, ir labvēlīga tam. “Dzejas grāmatā”, kas ir viena no ķīniešu kanoniskām grāmatām, tiek minēts, ka Džou dinastijas dibinātājs Vu-Vangs (miris 1025 g.p.m.e.) izmantojis Feng Shui, lai noteiktu vietu, kurā būvēt jauno galvaspilsētu.

Коментарий автора
Atlants