Оценка:
Опубликованно: 04.12.2014.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: 6 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Lietišķā etiķete Marokā', 1.
  • Конспект 'Lietišķā etiķete Marokā', 2.
  • Конспект 'Lietišķā etiķete Marokā', 3.
  • Конспект 'Lietišķā etiķete Marokā', 4.
Фрагмент работы

Ja tiek ielūgts pie marokāņu ģimenes uz mājām, dāvanām vajadzētu būt samērā mazām – saldumi, rieksti, konditorejas izstrādājumi vai ziedi ir populārākās dāvanas. Noteikti nedrīkst dāvināt alkoholu, ja vien nav pārliecināts, ka namatēvs lieto alkoholu. Ja viesim tiek piedāvāta dāvana, tā vienmēr ir laipni jāpieņem. Saņemtā dāvana nav jāatver pēc saņemšanas esot klāt dāvinātajam, tāpat nav jāsagaida, ka saimnieks atvērs dāvanu tūlīt pēc pasniegšanas. Dāvanām Mazas dāvaniņas pasniegšana ģimenes bērniem arī tiek laipni pieņemta.

Fotografēšana
Mošeju fotografēšana parasti ir pieļaujama, ja neatrodas tai pārāk tuvu un netiek fotografētas tās iekštelpas. Stingri aizliegts fotografēt – robežkontrolpunktus, militāros, policijas un lidostas objektus.

Ziedojumi ubagiem
Kā tūristam rīkoties, ja uz ielas uzrunā ubags? Zakāts jeb Žēlastības nodoklis un viens no islāma ticības pīlāriem, līdzīgi kā katoļu baznīcas desmitā tiesa. Daudzi marokāņi pasniegs ubagam monētas, ticot, ka tādejādi pretī saņems Dieva svētību. Ziedojuma lielums parasti ir 1 – 5 dirhami (6 – 30 sant.). Ja nevēlas ziedot (un tas nav nosodāmi), tūrists var vienkārši pateikt „Allah yasahel“ (lai Dievs uzlabo tavu stāvokli) vai arī vienkārši sniegt smaidu. …

Коментарий автора
Atlants