-
Uzturēšanās mežā
Būtu arī jāatceras, ka mežā mājo arī citi zvēri un ne vienmēr mums tie patīk, bet tomēr tie būtu jāciena – vai tas būtu taurenis, čūska, žurka vai lapsa – ikviens no šiem dzīvniekiem dabā ir nozīmīgs un svarīgs! Nevaram aiztikt dzīvniekus tikai tāpēc, ka mums tie šķistu nepievilcīgi vai nepatīkami! Nevajadzētu tos lieki traucēt un uzbāzties, neaiztiekam un nebojājam dzīvnieku alas!
Netraucējam perējošus vai mazuļus barojošus putnus! Atrodot putnu ligzdu, neaiztiekam to un neapgrūtinām putnu ar savu klātbūtni! Tas var sagraut ģimenes dzīvi putnu mazuļiem, tie var nomirt.
Dodoties mežā, īpaši gadījumos, ja ceļojums paredzēts ilgstošākā laikā, līdzi nepieciešams ņemt aptieciņu. Aptieciņā jāiekļauj antibiotikas, pretsāpju, kuņģa un sirds medikamenti, jods, marle un dažāda izmēra leikoplasts, kā arī specifiskie medicīniskie preparāti cilvēkiem, kas slimo ar kādu hronisku kaiti. Tas ir minimālais medicīnisko līdzekļu klāsts, kas noderēs ne vien nelielu negadījumu atgadījumā, bet arī nopietnākos negadījumos, kad steidzami jāsniedz pirmā palīdzība.
Skaidrs, ka dodoties mežā ir jāņem vērā minētie likumi, akti, noteikumi , bet pats svarīgākais ir apzināties meža noderību un svētumu, svarīgi ir ne tikai zināt, bet arī pildīt savus pienākumus pret dabu.
…
Mežs ir ģeogrāfiskās ainavas elements. Tas sastāv no koku, krūmu, zemsedzes augu, dzīvnieku un mikroorganismu kopuma, kas savā starpā ir saistīti un ietekmē cits citu un apkārtējo vidi. Pasaules meži aizņem apmēram 30% no sauszemes teritorijas un atrodas visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Tā kā milzīgas teritorijas uz zemes aizņem tuksneši, kalni un ledāji, var secināt, ka mežs ir vislielākā ekosistēma uz Zemes. Meža zemju kopējā platība ir 4,14 miljardi hektāru, bet pietiekamas biezības mežaudžu ir apmēram 3 miljardi hektāru. Tas nozīmē, ka aptuveni ceturtajā daļā meža zemju aug zemas biezības mežaudzes. Tikai 1,9 miljardi hektāru ir produktīvas mežaudzes. Milzīgas platības aizņem krūmāji un degradētas meža zemes, uz kurām mežs kādreiz audzis. Pēc 1982. gada datiem, uz katru zemeslodes iedzīvotāju ir 0,67 ha produktīvu mežaudžu. Ņemot vērā to, ka meži aizņem tik daudz teritorijas, tad ar tiem ir saistīti noteikumi, likumi, akti, kuri būtu jāizzin dodoties mežā.
