Оценка:
Опубликованно: 01.02.2022.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'L.Vitgenšteina divpadsmit domu graudi', 1.
  • Конспект 'L.Vitgenšteina divpadsmit domu graudi', 2.
  • Конспект 'L.Vitgenšteina divpadsmit domu graudi', 3.
Фрагмент работы

10. Ja arī Dievs ielūkotos mūsu dvēselēs, Viņš nespētu tur redzēt to, par ko
mēs runājam.
Vārdi, ko cilvēks saka nav tie, ko tie domā un izjūt pie sevis. Cilvēki saka, ko no tiem gaida, tā tie nav patiesi pret sevi un citiem, tāpēc Dievam esošais spēks ieskatoties dvēselēs ir tas, kas vienmēr redz, kas notiek cilvēkos.

11. “Jaundzimušam bērnam nav zobu.” -“Zosij nav zobu.” - “Rozei nav zobu.”- Pēdējais teikums - kāds varētu teikt - ir taču acīmredzami patiess! Pat drošāks par to, ka zosij nav zobu.
- Un tomēr tas nav tik skaidrs. Jo kur gan rozei būtu jāatrodas zobiem? Zosij nav zobu tās knābī. Un tai, protams, to nav arī spārnos, bet neviens, arī sakot, ka tai nav zobi, nepiešķir teiktajam šādu nozīmi.
- Tomēr kā būtu, ja kāds sacītu: govs gremo savu barību un pēc tam mēslo rozi, tātad rozei ir zobi kāda dzīvnieka mutē. Tas nebūtu absurdi, jo mēs jau no paša sākuma vispār nezinājām, kur lai meklējam zobus rozei.
Neliela daļa no zobiem var pastāvēt arī tad, ja tā nav acīm redzama, lietas būtība ir jāmeklē dziļāk, t.i., Govij gremojot un pēcāk mēslojot rozi, tā ir izmantojusi zobus, tā ir daļa no rozes, tā nav redzama, taču nenozīmē, ka neeksistē, jo rozei iegūstot sakosto mēslojumā, tā varēja pastāvēt un kļūt par rozi.

Коментарий автора
Atlants