Автор:
Оценка:
Опубликованно: 26.02.2008.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 5 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Partnera ietekmēšanas veidi saskarsmē', 1.
  • Конспект 'Partnera ietekmēšanas veidi saskarsmē', 2.
  • Конспект 'Partnera ietekmēšanas veidi saskarsmē', 3.
  • Конспект 'Partnera ietekmēšanas veidi saskarsmē', 4.
  • Конспект 'Partnera ietekmēšanas veidi saskarsmē', 5.
Фрагмент работы

Cilvēku mijiedarbībai saskarsmē vienmēr i kāds konkrēts mērķis – mēs cenšamies kaut ko panākt no partnera, mainīt viņa uztveri, viedokli, pozīciju, iespaidot viņu mums vēlamā virzienā. Ietekmēšanas veids, kuru mēs izvēlamies ir atkarīgs no partnera statusa, personības īpatnībām, saskarsmes situācijas un mūsu pašu resursiem, pie kuriem pieder mūsu psiholoģiskās potences (raksturs, enerģija, komunikatīvās prasmes un mākas), laiks, materiālie resursi utt.
Galvenie ietekmēšanas veidi ir piespiešana, partnera emocionālā iespaidošana (suģestija) un ieinteresēšana (pārliecināšana), uzslava un kritika kā ietekmēšanas līdzekļi.
Piespiešana (rīkstes, pātagas metode) ir visai iedarbīgs partnera ietekmēšanas veids. Šī metode iedarbojas uz līmeni, kur ir tuvs partnera instinktīvajam pašsaglabāšanās vajadzību līmenim. Piespiešanas psiholoģiskais mehānisms ir bailes no soda, no zaudējumiem, no nopietnām nepatikšanām, kas var apdraudēt cilvēka drošību. Piespiešana ir iedarbīga tad, ja cilvēks reāli baidās no soda un ir pārliecināts, ka mēs patiešām viņu sodīsim. Jāņem vērā ka piespiešanu partneris uztver kā vārmācību pret savi, jūt pazemojumu, reizēm lolo atriebības jūtas un kaļ atriebības plānus. Bez tam ir jārēkinās ar to ka ir lietas, ko nevar panākt ar piespiešanu. …

Коментарий автора
Atlants