Автор:
Оценка:
Опубликованно: 22.11.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Отчёт по практике 'Prakse nodokļu un finanšu tiesībās', 1.
  • Отчёт по практике 'Prakse nodokļu un finanšu tiesībās', 2.
  • Отчёт по практике 'Prakse nodokļu un finanšu tiesībās', 3.
  • Отчёт по практике 'Prakse nodokļu un finanšu tiesībās', 4.
  • Отчёт по практике 'Prakse nodokļu un finanšu tiesībās', 5.
  • Отчёт по практике 'Prakse nodokļu un finanšu tiesībās', 6.
Фрагмент работы

Šobrīd spēkā esošā nodokļu sistēma balstās uz 1995. gada veiktās nodokļu reformas rezultātā pieņemtajiem nodokļu likumiem, kas turpmākajā laika periodā ir arī būtiski grozīti, vai pieņemti no jauna. 1995. gada reforma tika realizēta, lai sasniegtu divus galvenos mērķus:
nodrošinātu stabilus budžeta ieņēmumus, lai finansētu prioritārus sociālos un ekonomiskos pasākumus un ierobežotu fiskālo deficītu;
veicinātu valsts ekonomisko izaugsmi, sekmējot godīgu konkurenci un atsakoties gan no nepamatotām privilēģijām jeb atalgojumiem, gan no nepamatoti augstām nodokļu likmēm atsevišķiem ekonomikas sektoriem.
Nodokļu sistēmas turpmākās attīstības un pilnveidošanas gaitā šīs tendences ir saglabātas un sekojošos gados veiktie grozījumi nodokļu likumos ir tikuši vērsti uz nodokļu bāzes paplašināšanu, atsakoties no dažādu atbrīvojumu piemērošanas, nodokļu sloga pazemināšanu, samazinot atsevišķu nodokļu likmes, kā arī nodokļu administrēšanas uzlabošanu.
Latvijas nodokļu sistēmu šobrīd veido 9 nodokļi. Šo sistēmu reglamentē vispārīgais likums “Par nodokļiem un nodevām “, kas nosaka vispārīgos nodokļu sistēmas piemērošanas principus, attiecības starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, kā arī 13 nodokļu likumi.…

Коментарий автора
Atlants