Автор:
Оценка:
Опубликованно: 23.01.2012.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Kritikas gadagrāmatas trešais pārskats "Literatūrkritiskā doma 1974.gadā"', 1.
  • Конспект 'Kritikas gadagrāmatas trešais pārskats "Literatūrkritiskā doma 1974.gadā"', 2.
  • Конспект 'Kritikas gadagrāmatas trešais pārskats "Literatūrkritiskā doma 1974.gadā"', 3.
  • Конспект 'Kritikas gadagrāmatas trešais pārskats "Literatūrkritiskā doma 1974.gadā"', 4.
Фрагмент работы

Iesākumā būtu noderīgi aplūkot šī krājuma saturu un tā grupēšanas principus, kuri lasītājam spēj dot skaidru priekšstatu par to, kas meklējams un atrodams katrā nodaļā. Teksti grāmatā ir iedalīti 8 nodaļās, nobeigumā izdalot atsevišķu izteikumu nodaļu – No kongresa līdz kongresam.
Pirmā nodaļa ietver sevī vienu rakstu, kurš varētu kalpot arīdzan kā ievadvārdi šim krājumam – Miervaldis Birze rakstā Asiņainā atblāzma baltās lappusēs dalās savās pārdomās par prozas darbiem, kuros vēstīts par kara tēmu un secina, ka tādu latviešu literatūrā ir daudz, taču spilgtu un novērtējamu tomēr trūkst. Tam par iemeslu autors min laika distanci starp notikumiem un uzrakstīto, kā arī rakstītāja personīgo pieredzi, kas lielākoties spēj ļoti būtiski mainīt literāru darbu. Raugoties no mūsdienu lasītāja viedokļa – grāmata, kura aizsākas ar šādu smagu tēmu varētu arī neizpelnīties atzinību un lasītāja simpātijas, tomēr grāmatas izdevēji acīmredzot to atzinuši par atbilstošu.
Arī otrajā nodaļā ievietots tikai viens raksts – Pēteris Zeile Kritika: jaunas kvalitātes un neizmantotas iespējas – veroties no grāmatas nosaukuma viedokļa šis raksts būtu veiksmīgs ievads, kurš aizsāktu tēmu par literatūrkritikas procesiem iepriekšējā gadā, taču kā redzams tas tiek atstāts otrajā plānā.

Коментарий автора
Atlants