-
Itālijas pilsētas Dženova un Neapole
Tā kā dienvidu Itālijā attīstība bija savādāka nekā Vidusitālijā un Ziemļitālijā, tad arī Neapolē valdīja spēcīga muižniecība un kopumā pilsētas nebija attīstītas
Viens no iemesliem kādēļ bija šāda lēna attīstība ir pastāvīgā karadarbība. Neapolē nemitīgi norisinājās cīņa par troni. Karaļu maiņa, vairākās paaudzēs.
Neapole gadu gaitā ir piederējusi Bizantijai, Langobordiem, Sicīlijai u.c.
1224.gadā Fridrihs I nodibināja pirmo Neapoles Universitāti, kas tuvākos gadsimtus, bija vienīgā universitāte Dienviditālijā. 1309.g – 1343. gadu laikā Neapole kļuva par ievērojamu tirdzniecības centru.
Esot labiem sakariem ar Pizu un Dženovu, uz Neapoli brauca baņķieri no Toskānas, ievērojami renesanses pārstāvji
Pilsētu attīstība, feodālisma sabrukuma iemesli
Daudzo, dažādo inovāciju rezultātā, kas lielākā vai mazākā mērā skāra praktiski visas tautsaimniecības nozares un dzīves sfēras, Eiropā radās arvien lielāka pārapdzīvotība.
Laukos dzīvojošie masveidā sāka plūst uz pilsētām, tādēļ pilsētas gan iedzīvotāju skaita ziņā, gan arī ekonomiski strauji uzplauka.
Attīstījās viduslaiku amatniecība, veidojās amatnieku cunftes, dažādas brālības un savienības. Līdz ar to sabiedrība strukturējās.
…
Dženova ir pilsēta Itālijas ziemeļrietumos Vidusjūras piekrastē. Lielākā Itālijas osta un otra lielākā osta Vidusjūrā. Nozīmīgs ekonomikas, tūrisma un kultūras centrs. Viens no nozīmīgākajiem industriālajiem centriem Itālijā ar daudziem vadošiem Itālijas uzņēmumiem Pilsētā atrodas vecākā banka pasaulē, kura ir dibināta 1407. gadā. 10. un 11. gs. sāka nostiprināties tirdzniecība Dženovā. Vietējā produkcija- olīveļļa, vīns. Tās bija viegli pārvadāt ar kuģiem. Atpakaļ ar kuģiem veda sāli, drēbes kā arī citas preces. Kopš Krusta kariem 12. gs. Dženova bija viena no vadošajām pilsētām tirdzniecībā, kur nepieciešami kuģi un ostas. Tirdzniecība ar Ēģipti un Sīriju bija visienesīgākā. Iepirktās garšvielas, zīds, kokvilna, zelts, kā arī vergi tika pārdoti tālāk iekšzemē par daudz lielāku cenu nekā tika iepirkti.
