Автор:
Оценка:
Опубликованно: 18.12.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 8 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 1.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 2.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 3.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 4.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 5.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 6.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 7.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 8.
  • Реферат 'Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā', 9.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā    3
  Multikulturālisms Latvijā    5
  Multikulturālisms izglītībā    6
  Izmantotā literatūra    9
Фрагмент работы

Multikulturālisms mūsdienu sabiedrībā.

Jēdziens multikulturālisms sastāv no divu vārdu savienojuma, kas nozīmē: latīņu valodas multi < multum daudz – salikteņu daļa – daudz, vairāk; tas kas saistīts ar lielu kaut kā daudzumu vai skaitu un latīņu valodas cultura – kopšana, apstrādāšana, audzināšana – viss, ko cilvēku sabiedrība radījusi ar cilvēku fizisko un garīgo darbu. Mūsdienu sabiedrību raksturo kulturālais plurālisms (iespēja dažādiem sabiedrības slāņiem un grupām paust un īstenot savus uzskatus, aizstāvēt savas intereses politikā, valsts pārvaldībā, kultūrā un citās jomās). Kā ideāls, multikulturālisms cildina kulturālo dažādību. Piemēram, valodu, reliģiju dažādība.
Sabiedrībai ir jāsniedz multikulturāla izglītība, kas sniegtu izpratni par dažādu etnisko grupu kultūru un vēsturi, sagatavotu cilvēkus dzīvei vairāku rasu vai tautu sabiedrībā. Pastāvot pretrunām starp kultūrām var rasties konflikti, kas jācenšas atrisināt, akcentējot nevis kultūras savstarpējo apkarošanu, bet gan kultūras trūkumu vispār. Kultūrai ir tautu, rasu, visas sabiedrības apvienotājas loma. Pastāv uzskats, ka multikulturālisms ir utopija (nerealizējama tagadnes pretrunu atrisināšanas ideja).
Multikulturālisms ir tipiska 20. gadsimta zinātnes parādība. Tā pamatā ir visu kultūru vienlīdzības atzīšana, dažādu kultūru atšķirību respektēšana un cieņa, diskriminācijas noliegšana, politisko, reliģisko, filozofisko, kultūras atšķirību atzīšana, nacionālās pašcieņas saglabāšanas nodrošināšana.…

Atlants