Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.04.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 1.
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 2.
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 3.
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 4.
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 5.
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 6.
  • Реферат 'Autordarbu ienākumu deklarēšana', 7.
Фрагмент работы

Kas ir autordarbi?
Saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.panta 1.1 daļu, tā ir saimnieciskā darbība, kas ietver arī profesionālo darbību. Autordarbība ir uzskatāma par profesionālu darbību, jo minētā likuma 1.2 daļa nosaka, ka profesionālā darbība ir jebkura neatkarīga profesionālu pakalpojumu sniegšana ārpus darba tiesiskajām attiecībām, arī zinātniskā, literārā, pasniedzēja, aktiera, režisora, ārsta, zvērināta advokāta, zvērināta revidenta, zvērināta notāra, zvērināta mērnieka, zvērināta taksatora, mākslinieka, komponista, mūziķa, konsultanta, inženiera vai arhitekta darbība.

Secinājums: autordarbi ir profesionālā darbība, kas uzskatāma par saimniecisko darbību.


Vai autoriem ir jāreģistrējas?
Likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 28.panta 6.punktā noteikts, ka maksātāja pienākums ir, uzsākot saimniecisko darbību, mēneša laikā reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē pēc savas dzīvesvietas kā saimnieciskās darbības veicējam.
Arī likuma „Par nodokļiem un nodevām” 15.panta otrās daļas 5.punktā noteikts, ka fiziskai personai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un noteiktajos gadījumos ir pienākums reģistrēties kā nodokļu maksātājam Valsts ieņēmumu dienestā un paziņot šai institūcijai par to, kad sāk gūt ienākumus no saimnieciskās darbības.
Reģistrācijas kārtība noteikta 27.03.2001. Ministru kabineta noteikumos Nr.150 „Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā”
Ievērojot likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.panta divpadsmito un trīspadsmito daļu, saimniecisko darbību drīkst nereģistrēt, gūstot ienākumu no īpašuma (iznomājot vai izīrējot nekustamo īpašumu (arī pārdodot īres tiesības), nododot lietu tālāk apakšnomniekam vai apakšīrniekam, iznomājot kustamo mantu vai gūstot samaksu par dabas resursu izmantošanu vai izmantošanas aprobežojumiem), pie nosacījuma, ka saimnieciskās darbības izdevumi nerodas vai nav būtiski.…

Коментарий автора
Atlants