Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.02.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 1.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 2.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 3.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 4.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 5.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 6.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 7.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 8.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 9.
  • Реферат 'Juridiskā atbildība', 10.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
1.  Ievads    2
2.  Juridiska atbildība    3
3.  Nobeigums    9
  Literatūras saraksts    10
Фрагмент работы

Kopš cilvēki ir sākuši dzīvot organizētā sabiedrībā, ir kļuvušas aktuālas zināmas normas katra sabiedrības locekļa rīcībai un uzvedībai, kā arī atbildības kritēriji par šo normu pārkāpšanu. Tiesiskā valstī, kuru mūsu sabiedrība veido pašreizējā periodā, juridiskās atbildības jautājumi iegūst īpašu nozīmi. Valsts reaģē uz tiesību pārkāpumiem, piemērojot tiesiskos piespiedu līdzekļus. Tiesībās paredzētie svarīgākie piespiedu līdzekļi ir juridiskās sankcijas un valstiski nepieciešamie profilaktiskie un brīdinošie pasākumi. Vispirms jāatzīmē, ka juridiskā atbildība ir viens no sociālās atbildības veidiem. Tā ir valsts piespiedu līdzeklis, ko tiesību pārkāpējam piemēro speciāli uz to pilnvarots valsts orgāns, lai nodrošinātu tiesību normu īstenošanu. Juridiskā atbildība, būdama viena no tiesību sistēmas sastāvdaļām, pilda tajā svarīgas funkcijas.
Lai varētu runāt par juridisko atbildību, vispirms ir jānoskaidro ko nozīmē vārds atbildība. Jautājums par personas (cilvēka) atbildību visu laiku ir bijis aktuāls, jo vienmēr ir pastāvējis darbību kopums, kuras sabiedrība uzskatījusi par nevēlamām vai pretējām sabiedrības interesēm un pret kurām mēģinājusi cīnīties. Atbildības jēdziens ir cieši saistīts ar izpratni par cilvēka rīcības brīvību. Juridiskā atbildība, būdama viena no tiesību sistēmas sastāvdaļām, pilda tajā svarīgas funkcijas.
Ar juridisko atbildību saprot valsts piespiešanu tiesību prasību pildīšanai, tiesiskās attiecības, kad katrai no pusēm jāatbild citas puses, valsts un sabiedrības priekšā; valsts piespiešanas piemērošanu tiesībpārkāpējiem par izdarīto tiesībpārkāpumu, kam ir personisks, mantisks vai organizatorisks raksturs un kas paredzēts tiesību normās. 1
No šīs definīcijas izriet, ka juridiskā atbildība vienmēr ir saistīta ar valsts piespiešanu, kā arī neizdevīgu seku iestāšanos tiesību pārkāpējam personiska, mantiska vai organizatoriska rakstura veidā. …

Коментарий автора
Atlants