-
GPS izmantošana objektu ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanai, izmantojot Garmin eTrex GPS uztvērēju
Образец документа5 Компьютеры, программирование, электроника, Коммуникации, транспорт, связь
4.1.3. Secinājumi
Darba sekmīgai izpildei, tika apgūtas prasmes darbā ar „Garmin eTrex” GPS uztvērēja uzdoto uzdevumu veikšanai. Tika uzņemtas RTU DITF ēkas stūru koordinātes un aprēķināts tā laukums. Pielietojot formulu nepareizu figūru laukuma atrašanai ar to koordināšu izmantošanu, tika iegūts kopējais pamatnes laukums 2047.43 m2.
Papilduzdevumam tika izveidota programma Java valodā un tās Swing tehnoloģijas pielietošanu (tā nodrošina darbību ar lietotāja grafisko interfeisu (GUI – Graphical User Interface)). Programma palīdz aprēķināt laukumus figurām, kad ir zināmas tikai to koordināšu punkti.
Darbs var tikt izmantots kā palīgmaterials objektu laukuma aprēķināšanā, darbā ar GPS uztvērēju.
…
4.1.1. Uzdevuma nostādne 1. Izmantojot lietotāja instrukciju, patstāvīgi apgūt Garmin eTrex GPS uztvērēja lietošanas principus uzdoto uzdevumu veikšanai. 2. Izmantojot GPS uztvērēju, veikt docētāja norādīta objekta ģeogrāfisko koordinātu noteikšanu. Katrā punktā jāveic vismaz 3 koordinātu mērījumi, pēc tam tālāk izmantojot katra punkta mērījumu vidējo vērtību. 3. Noteiktās koordinātes ierakstīt tabulā (Nr., Punkta nosaukums, Garums, Platums). Katra ģeogrāfiskā punkta nosaukums var būt brīvi izvēlēts, jo tam ir tikai informatīva nozīme. 4. Balstoties uz noteiktajām koordinātēm, aprēķināt dotā objekta pamatnes laukumu kvadrātmetros. Lai būtu iespējams vienkāršot laukuma aprēķināšanu, vēlams pirms koordinātu noteikšanas uzsākšanas, GPS uztvērēja uzstādījumos norādīt UTM (Universal Transverse Mercator) koordinātu sistēmu. Ja tiek izmantots cits GPS uztvērēja nodrošināts koordinātu tīkls, tad ir nepieciešams patstāvīgi veikt nepieciešamos aprēķinus (izmantojot analītiskas metodes, vai arī brīvi izvēlētu programmatūru) dotā uzdevuma veikšanai. 5. Izveidot atskaiti par veikto darba gaitu un iegūtajiem rezultātiem. PAPILDUZDEVUMS Izstrādāt programmatūru ģeogrāfiska objekta pamatnes laukuma aprēķināšanai, balstoties uz tā stūru koordinātām. Datu ievadei un rezultātu izvadei ir jābūt organizētai, izmantojot grafisko lietotāja saskarni (GUI). Programmatūras izstrādei drīkst izmantot jebkādu programmēšanas valodu/vidi, bet ar nosacījumu, ka programmatūras rīks darbojas Windows/MacOS/Linux operētājsistēmas vidē.
