-
Cilvēkam ir tiesības kļūdīties
Ne vienmēr mums būs blakus kāds pieredzes bagāts cilvēks,kurš mums bakstīs ar pirkstu un stāstīs ,kā lietas darāmas,tādēļ ir vērts būt patstāvīgiem un kļūdīties,jo vairāk,jo labak,lai kļūtu tikai un vienīgi prasmīgāki kaut vai ikdienas darbos,nemaz nerunājot par savām profesionalajām nozarēm.Taču nevajag aizmirst arī par to,ka personība attīstās tikai tad,ja apzināmies savas kļūdas un spējam tās atzīt,gan paši sev,gan arī citiem. Nekas tā nemāca cilvēku, kā savas paša kļūdas atzīšana. Tas ir viens no galvenajiem pašaudzināšanas līdzekļiem.Kļūdamies,jo tā ir iespējams attīstīties un pilnveidoties.
Manuprāt,galvenais aspkets,kādēļ cilvēkam ir tiesības kļūdīties,ir tas,ka tas palīdz tam pilnveidoties kā personībai,bet jāpiemin,ka tikai gadījumos,ja cilvēkam ir raksturīga pašanalīze,jo,ja tas nebūs spējīgs analizēt savas darbības un saprast,ko tas ir izdarījis labu vai sliktu,tad šī te pašanalīže nav iespējama.Prasme ir savas kļūdas atzīt gan sev,gan apkārtējiem,tādēļ ir būtiski nebaidīties atklāt sevi citiem,būt atklātam pašam pret sevi ,jo tikai tā ir iespējams pilnveidoties.Nebaidamies kļūdīties,jo tikai tā būsim spējīgi sasniegt jaunas virsotnes un izmēģināt ko jaunu.
…
Cilvēkam ir tiesības kļūdīties Gan jau lielai daļai ļaužu ir gadījies pieļaut kādu kļūdu,ja ne pat katram no mums,taču pavisam cits jautājums ir tas,vai cilvēki ir bijuši spējīgi savas kļūdas atzīt un varbūt pat centušies labot,ja tas ir iespējams.Tomēr,lai vai,cik ļoti amizanti tas neizklausītos,bet katram cilvēkam ir tiesības kļūdīties,jo labāk taču simtreiz kļūdīties, nekā palikt nezinot, kā būtu ja būtu.Cilvēkam kļūdīties ir dabiski,jo savādāk nenotiek pilnvērtīgs personības veidošanās process,tas nemācās no savas pieredzes,nav pašanalīzes,pašizaugsmes.Tieši kļūdīšanās ir tā,kas cilvēku var mudināt uz pašizaugsmi un uz jaunu virsotņu sasniegšanas.Taču jāpiemin arī tas,ka ir kļūdas,kuras cilvēkam nav spēkos labot,lai vai,cik ļoti tas to vēlētos,tādēļ tādos brīžos būtu vērtīgi atminēties to,ko teicis Dalailama -Ja problēma ir labojama, kādēļ par to raizēties. Ja problēma nav labojama, tad ko līdz raizēšanās. No uztraukšanās nav pilnīgi nekāda ieguvuma.
