Projekta mērķis:
Apzināties, ka ķērpju daudzveidība apkārtnē ir vides tīrības pakāpes raksturotājs.
Projekta uzdevumi:
a)Apzināt apkārtnē esošās ķērpju sugas.
b)Izdarīt secinājumus par ekoloģisko situāciju tuvākajā apkārtnē.
Projekta darbu analīze:
Ķērpji (Lichenes) ir neizvēlīgi augi, kas dzīvo uz kailiem akmeņiem, neauglīgām augsnēm, koku mizas, sevišķi uz sausiem zariem un stumbriem. Tie vairāk izplatīti ziemeļu nekā dienvidu apgabalos un visbiežāk aug mežos un tundrās, kur sevišķi tīrs gaiss. Uz koku stumbriem tie lielākā daudzumā atrodas ziemeļu pusē. Substrāta ilgstošs nekustīgums ir viens no galvenajiem ķērpju dzīves noteikumiem.
Pēc lapoņa ārējā izskata izšķir:
1. krūmu ķērpjus, piemēram, Islandes ķērpi –Cetraria islandica, briežu ķērpi –Cladonia rangiferina, usnejas jeb bārdas ķērpi –Usnea barbata;
2. lapu ķērpjus, piemēram, parmēlijas –Parmelia, ksantorijas jeb sienas ķērpi –Xanthoria parietina;…
Šī projekta mērķis - apzināties, ka ķērpju daudzveidība apkārtnē ir vides tīrības pakāpes raksturotājs. Uzdevumi - apzināt apkārtnē esošās ķērpju sugas un izdarīt secinājumus par ekoloģisko situāciju tuvākajā apkārtnē. Projekta darba analīzē ir aprakstīti ķērpju veidi, mūža ilgums, to ārējais izskats un daudzveidība, anatomiskā uzbūve un vairošanās, ķērpju sastopamība dabā. Ķērpji (Lichenes) ir neizvēlīgi augi, kas dzīvo uz kailiem akmeņiem, neauglīgām augsnēm, koku mizas, sevišķi uz sausiem zariem un stumbriem. Tie vairāk izplatīti ziemeļu nekā dienvidu apgabalos un visbiežāk aug mežos un tundrās, kur sevišķi tīrs gaiss. Uz koku stumbriem tie lielākā daudzumā atrodas ziemeļu pusē. Substrāta ilgstošs nekustīgums ir viens no galvenajiem ķērpju dzīves noteikumiem.
