Автор:
Оценка:
Опубликованно: 13.12.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 1.
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 2.
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 3.
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 4.
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 5.
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 6.
  • Отчёт по практике 'Ceļu būvdarbu veikšana', 7.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Mērīšanas darbi    3
  Pielietojamie mehānismi    4
  Uzbēruma izbūve    5
  Ierakuma izbūve    6
  Nogāžu nostiprināšana    7
Фрагмент работы

Atbalsta sistēma – nostiprinātu ģeodēzisko punktu kopa, kuras punktiem noteikts plaknes jeb divdimensiju vai telpas jeb trīsdimensiju stāvoklis izvēlētajā koordinātu sistēmā.
Ģeodēziskais punkts – mērīšanas vajadzībām apvidū nostiprināta zīme, kurai ir noteiktas koordinātas darbu veikšanai piemērotā koordinātu sistēmā.
Uzmērīšana un nospraušana – uzbūvēt paredzēto būves elementu uzmērīšanas un nospraušanas darbi tādā apmērā, lai pēc dabā nospraustajām pazīmēm būtu iespējams šos elementus uzbūvēt.
Ģeodēzisko punktu izveidošanai jāizmanto tādi videi nekaitīgi materiāli, kas nodrošina atbalsta sistēmas saglabāšanos būves vietā visā būvniecības laikā.
Uzmērīšanai un nospraušanai jāizmanto izpildāmo darbu raksturam atbilstoši ģeodēziskie instrumenti un mērīšanas līdzekļi, kas nodrošina būvei nepieciešamās precizitātes prasības, un to pārbaudes, verificēšanas un kalibrēšanas datiem jābūt pieejamiem pasūtītājam, būvdarbu uzraugiem un būvniecības kontroles institūcijām.
Atbalsta sistēma jāizveido no piketu punktiem un citiem atbilstoša veida un izkārtojuma ģeodēziskiem punktiem, ievērojot darbu raksturu un vietējos reljefa un citus apstākļus. …

Atlants