-
Medicīniskā marihuāna
Plaušu vēzis un HOPS.
Ticis atklāts, ka THC samazina plaušu audzēja attīstību par 50% un ievērojami samazina tā tālāko izplatību. Pētījumi tikuši veikti gan uz pelēm, gan in vitro. Pētnieki uzskata, ka THC varētu tikt plaši izmantots vēža ārstniecībā.
Marihuānas smēķēšana nepalielina iespēju saslimt ar plaušu audzēju vai kakla un galvas ļaundabīgiem audzējiem, pat ne tad, ja marihuāna tiek lietoti ļoti daudz.
Jo vairāk tabakas cilvēks izsmēķē, jo lielāka ir iespēja saslimt ar plaušu vai citiem audzējiem. Tomēr cilvēki, kas smēķēja marihuānu vairāk, nebija nemaz pakļauti riskam saslimt, salīdzinot ar tiem, kas smēķēja mazāk vai nesmēķēja nemaz. Riska iespēja saslimt ar plaušu audzēju smēķējot marihuānu ir zem 1.0, kas norāda to, ka marihuānas smēķēšanai nav nekāda sakara ar elpošanas sistēmas audzēju veidošanos. Savukārt, tabakas smēķētājiem risks saslimt ar plaušu vēzi ir 21 reizes lielāks.
Tetrahidrokanabinols (THC), kas ir marihuānas dūmu sastāvā var veicināt apoptozi, izraisot šūnu bojāeju vēl pirms tās ir paspējušas izveidot ļaundabīgas mutācijas.
Smēķējot tabaku un marihuānu risks saslimt ar elpošanas sistēmas audzējumiem un HOPS ir ļoti augsts, tomēr smēķējot tikai marihuānu paaugstināta riska pakāpe neveidojas. Smēķējot tikai marihuānu risks saslimt ar HOPS nepastāv.
…
Kaņepju produkti glaukomas slimniekiem var krasi samazināt intraokulāro spiedienu (IOP). Tomēr šie produkti ir mazāk efektīvi, salīdzinot tos ar plašāk pieejamiem medikamentiem. Visvairāk pētījumi par marihuānu tikušu veikti pirms vēl tika izgudroti tagad esošie medikamenti ar mazāk blakusparādībām. Lai klīniski ārstētu glaukomu ir nepieciešamas lielas devas īsā laikā posmā, patstāvīgi ieelpojot dūmus apmēram trīs reizes dienā. Ievērojamais skaits blakusparādību, ko rada ilglaicīga un spēcīga marihuānas lietošana, neatspēko tās efektu, padarot to par sliktu izvēli glaukomas ārstēšanā.
