Автор:
Оценка:
Опубликованно: 09.01.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 7 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Civiltiesības', 1.
  • Реферат 'Civiltiesības', 2.
  • Реферат 'Civiltiesības', 3.
  • Реферат 'Civiltiesības', 4.
  • Реферат 'Civiltiesības', 5.
  • Реферат 'Civiltiesības', 6.
  • Реферат 'Civiltiesības', 7.
  • Реферат 'Civiltiesības', 8.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
1.  Līguma teorētiskās sastāvdaļas    4
2.  "Skolu krājaizdevu sabiedrības" aizdevuma līguma raksturojums    7
  Izmantotā literatūra    8
Фрагмент работы

Aizdevuma līgumi, ko savstarpēji noslēdz organizācijas, uzņēmumi, firmas un fiziskas personas, kuras piedalās ekonomiskajā darbībā, atzīstami par spēkā esošiem tikai tad, ja tie ir fiksēti rakstveidā un ja tos parakstījušas attiecīgi pilnvarotas personas.
Ekonomikas attīstība Latvijā ir cieši un neatraujami saistīta ar uzņēmējdarbības attīstību. Savukārt uzņēmējdarbība var attīstīties tikai uz tiesisku darījumu pamata.
Līgums ir viens no visvairāk izplatītajiem civilo tiesību un pienākumu rašanās pamatiem. Tas ir līgumslēdzēju personu gribas izpausmju kopsalikums Nodibinot savā starpā šīs saistību tiesības, vienai personai - dalībniekam rodas pienākums izdarīt par labu otrai personai zināmu darbību, kam ir mantiska vērtība. Citā gadījumā arī otrai pusei rodas pienākums - samaksas izdarīšana vai kādas citas darbības izpildīšana. Saistību tiesības ir pamats pušu tiesību un pienākumu - konkrētu nolīgtu darbību - pildīšanai. Saistītās puses līgumā tiek sauktas par parādnieku un kreditoru, atkarībā no viņu izpildāmās darbības rakstura. Vārds "saistība" jau norāda uz to, ka zināmas personas uz norunas pamata tiek savā starpā saistītas ar zināmiem, norunātiem noteikumiem vai ar kādu apsolījumu.

Patstāvīgā darba mērķis ir raksturot aizdevuma līgumu gan no teorētiskās, gan no praktiskās puses, kas tiek noslēgts starp skolotāju kā aizņēmēju un „Skolu krājaizdevu sabedrību” kā kreditoru.
Preambula. Preambulā tiek norādītas puses, kas slēdz līgumu. Preambulas formulējumam parasti piemīt universāls raksturs, taču atsevišķos gadījumos iespējami arī dažādi tā papildinājumi. Kā civiltiesisko attiecību subjekts līgumā var uzstāties fiziskas un juridiskas personas.Attiecības var dibināt kā fiziskas personas savā starpā, tā juridiskas personas savā starpā, vai savstarpēji fiziskas un juridiskas personas.…

Коментарий автора
Atlants