Оценка:
Опубликованно: 22.11.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Filmas "The First Emperor: The Man who Made China" konspekts', 1.
  • Конспект 'Filmas "The First Emperor: The Man who Made China" konspekts', 2.
Фрагмент работы

Shi Huangdi bija apsēsts ar domu par nemirstību. Viņs pārbaudīja sēnās leģendas, meklēja jaunus veidus. Par vienu no šīm veidiem kļuva dzīvsudraba kapsulas. Galma fiziķis apsolīja dzīves pagarināsanu, jo dzīvsudrabs tika uzskatīts par vielu ar pārdabiskām īpašībam, taču rezultāts bija pretējs. No varenā kareivja imperators pārvērtās par garīgi un fiziski slīmo cilvēku. Parādījās jauni pretendenti uz Shi Huangdi troni.
50 gadu vecumā imperātors mirst būdams ceļā, tālu no mājām un atstaj vēstuli, kur pasludina savui vecāko dēlu par troņa mantinieku. Taču Li Si iznīcina vēstuli un atdod troni jaunākajam Shi Huangdi dēlam, kas vēlāk nogalināja savus brāļus un māsas. Li Si arī nevienam neziņo par imprātora nāvi veselus 2 mēnešus, lai izvairītos no sacelšanās būdams tik tālu no galvaspilsētas.
Taču neilgi pēc šīm ziņām tomēr sākās sacelšanās, bet Shi Huangdi to jau neredzēja. Viņa izdomatais bēru plans tika izpildīts – viņš tika apglabats mauzolejā kopā ar visām savam konkubīnēm, celtniekiem un arhitektiem.
Shi Huangdi tiek uzskatīts par pirmo imperātoru, kas izveidoja administratīvo sistēmu, vienotu valodu, ko izmanto vēl šodien, Lielo Ķīnas sienu – Ķīnas simbolu, kā arī vienotās Ķīnas ideju.

Коментарий автора
Atlants