Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.12.2015.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Использованы
  • Эссе 'Baroka kultūra Rietumeiropā. Aristokrātiskais baroks un tautas baroks', 1.
  • Эссе 'Baroka kultūra Rietumeiropā. Aristokrātiskais baroks un tautas baroks', 2.
  • Эссе 'Baroka kultūra Rietumeiropā. Aristokrātiskais baroks un tautas baroks', 3.
  • Эссе 'Baroka kultūra Rietumeiropā. Aristokrātiskais baroks un tautas baroks', 4.
  • Эссе 'Baroka kultūra Rietumeiropā. Aristokrātiskais baroks un tautas baroks', 5.
  • Эссе 'Baroka kultūra Rietumeiropā. Aristokrātiskais baroks un tautas baroks', 6.
Фрагмент работы

Laikā, kad valdīja Saules karalis jeb Luijs XIV, tika izmantota virkne dažādu instrumentu monarha grorifikācijai (slavēšanai) bez pašu galminieku līdzdalības. Tie, piemēram, bija attēli, gravīras, portreti un citi vizuālie līdzekļi, kas, galvenokārt, parādīja valdnieka nesasniedzamā pārākuma vientulību vai arī viņu ģimenes lokā, kurā valdnieka dominante ir patriarha varas nostiprināšana.
Diemžēl karalim, kurš savu titulu jau iemantoja, nesasniedzis pat 5 gadu vecumu, dzīves „saulriets” nebija tik lielisks, kā viņš pats sevi uzskatīja. Ilgstošie un milzīgie nemieri un ievērojamās greznās dzīves izdevumi izpostīja valsti. Izbadējušos cilvēku pūļi ieradās Versaļā un pieprasīja maizi. Ziņa par „saules karaļa” nāvi izraisīja neslēptu prieku tautā. Karali apglabāja slepeni, baidoties no tautas nemieriem.
Baroks un tā elementi ir atstājuši milzīgu iespaidu arī mūsdienās, kur to varam saskatīt daudzās uz dažādās vietās - ēkās, gleznās, dekorācijās un interjera priekšmetos. Baroks ar savu vērienīgo greznību un krāšņumu ir atstājis lielu iespaidu uz dažādiem vēstures posmiem, un tik ātri no tuvākās nākotnes vēl netaisās pazust.

Atlants