Secinājumi
• Nodokļu sistēma ir valsts rīcībā esošs regulējošs instruments fiskālo mērķu sasniegšanai (stimulē ražošanu, eksportu, veicina uzkrāšanu, investīcijas, ierobežo spekulatīvas darbības).
• Valdība izmanto nodokļu politiku, lai regulētu ekonomiskās aktivitātes, kā uzņēmējdarbību veicinošu pasākumu, lai iekļaut visus valsts iedzīvotājus tirgus attiecībās, atvieglotu iekļaušanos pieprasījuma un piedāvājuma darbībai.
• Fiksētais nodoklis vienkāršo nodokļu sistēmu, kā arī atvieglo mazo uzņēmumu attīstību.
• Lai palielinātu Latvijas uzņēmumu skaitu nepieciešams nostiprināt saiknes starp uzņēmējdarbību, izglītību un zinātni.
• Mazie un vidējie uzņēmumi ir tirgus ekonomikas svarīgākie elementi un veido lielu Latvijas iekšzemes kopprodukta daļu.
• Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā arī Latvijas uzņēmējiem ir pieejami strukturālo fondu līdzekļi, kas dod vairāk iespēju uzņēmējdarbības vides uzlabošanai.
• Lai veicināt uzņēmējdarbību valstij jāīsteno atbalsta programmas jaunajiem uzņēmējiem, kas palīdzētu veiksmīgāk attīstīt biznesu un uzlabot valsts ekonomisko stāvokli.
• Latvijā tiek īstenoti salīdzinoši daudz uzņēmējdarbību veicinošu pasākumu – fiksētais nodoklis ir 5%, tiek īstenoti tādas uzņēmējdarbības atbalsta programmas kā „Ideju kauss” u.c.
…
Mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē, kur notiek nemitīga tehnoloģiju attīstība un pieaug ekonomiskā globalizācija, nodarbinātība, it īpaši uzņēmējdarbības attīstība ir viens no svarīgākajiem tautsaimniecības attīstības un valsts ekonomiskās izaugsmes rādītājiem. Nodarbinātības politika ir neatņemama gan valsts, gan reģiona sociālās un ekonomiskās politikas sastāvdaļa. Jauno uzņēmēju ieiešana darba tirgū ir ļoti sarežģīts process, liela daļa mazo uzņēmumu nespēj izturēt nodokļu radīto slogu. Kā arī, viens no faktoriem, kādēļ Latvijas iedzīvotāji baidās uzsākt uzņēmējdarbību ir nodokļu atvieglojumu trūkums jaunajiem uzņēmējiem. Pirmkārt, kā viens no uzņēmējdarbību veicinošu pasākumu variantiem tiks pieminēta fiksēto nodokļu ieviešana. Otrkārt, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību ilgākā laika periodā ir svarīgi nodrošināt komersantu veiksmīgu attīstību un konkurētspēju gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, kā arī nodrošināt uzņēmējdarbības attīstību reģionos. Treškārt, uzņēmējdarbības veicināšanai nepieciešams īstenot valsts atbalsta programmas jaunajiem uzņēmējiem, kas palīdzētu veiksmīgāk attīstīt biznesu un uzlabot valsts ekonomisko stāvokli.
