-
Subkultūra mūzikā
Nr. | Название главы | Стр. |
Ievads | 3 | |
Pētījuma rezultātu apkopojums | 5 | |
Secinājumi | 10 |
SECINĀJUMI
Kopumā secinot, aptaujas rezultāti nepārsteidza un šāds rezultāts jau tika gaidīts. No rezultātiem izriet tas, ka latvieši nav pazīstami ar austrumu kultūrām un to subkultūrām, lai gan mūsdienās interneta resursiem vairs īsti nav robežas un informācija ir rokas stiepiena attālumā. Arī mūzikas jautājumā neesam tik atšķirīgi, ja neņem vērā mūzikas žanrus, kas raksturīgi tikai korejiešiem.
Acīmredzamākais iemesls ir valodas barjera, lai gan respondenti atzina, ka mēdz klausīties mūziku, kura ir valodā, ko nesaprot. Valodas barjerai seko arī atšķirīgā mentalitāte. Tomēr jāsecina, ka latvieši ir diezgan konservatīvi un tiem ir tendence nepieņemt atšķirīgo. To var secināt ne tikai no aptaujas rezultātiem, bet arī no ikdienišķiem notikumiem. Arī internetā, lasot komentārus ziņu rakstiem, komentāros ir neslēpts negatīvisms, citu nicināšana (arī savējo) un sava veida rasisms (sevišķi pēdejā laikā, kad aktuāls sācis kļūt ķīniešu imigrācijas jautājums). Sevišķi labi tas bija novērojams komentāros par video, kur daži respondenti izteica piezīmes par izpildītāju seksuālo orientāciju, spriežot pēc to vizuālā izskata, kas, manuprāt, liecina par pastāvošajiem stereotipiem, aprobežotību un nespēju pieņemt atšķirīgo.
…
Pētījuma tēma tika izvirzīta, balstoties uz personisko interesi, par iemesliem, kādēļ Latvijā cilvēkiem ir noraidoša attieksme pret austrumu kultūru. Darba ietvaros tēma tiks sašaurināta konkrēti līdz korejiešu un latviešu kultūras atšķirībām mūzikā un no tās izrietošajām subkultūrām. Ņemot vērā to, ka korejiešu kultūrā ir izveidojušies neskaitāmi mūzikas žanri un to apakšžanri, tāpēc darbā konkrēti tiks pievērsta uzmanība 2 mūzikas žanriem: K-pop un Visual Kei. Pētījuma mērķis ir noskaidrot būtiskākos iemeslus tam, kādēļ Latvijā nav populāra korejiešu mūzika un ar to saistītā subkultūra.
Pielikuma nav.
