-
Eiropas Savienības Pamattiesību harta. Starptautisko organizāciju jēdziens
Starptautiskās organizācijas ir līdzeklis Latvijas neatkarības, drošības un ilgtspējīgas attīstības nostiprināšanai, kā arī valsts nacionālo interešu aizstāvēšanai pasaulē. Līdzdalība starptautiskajās organizācijās veicina Latvijas iespējas ietekmēt starptautiskos procesus sev labvēlīgā virzienā. Latvijas dalību un interešu aizstāvību starptautiskajās organizācijās nodrošina Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības – ANO Ņujorkā, Ženēvā un Vīnē, ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā, Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā, ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā un Eiropas Padomē . Latvija ir šādās starptautiskajās organizācijās: Apvienoto Nāciju Organizācijā, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā, Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā, Pasaules Tirdzniecības organizācijā, NATO, un citās.
Esejas autore uzskata, ka valstis arvien vairāk kļūst atkarīgas viens no otra dažādu iemeslu dēļ –ekonomiski, militāri, sociāli. Līdz ar to arī pieaug savstarpējā integrācija un tieši tāpēc arī pieaug starptautisko organizāciju loma un ietekme. Sadarbība attīstās arvien jaunākos līmeņos. Šī savstarpējā sadarbība neietekmē tikai valdību līmeni, tā tieši ietekmē arī katru indivīdu. Tiek veidotas organizācijas, kura ne tikai darbojas kā konsultatīvi orgāni un institūcijas, bet arī spēj ieņemt izšķirošu lomu cilvēka dzīvē, kā arī spēj būt kā atbalsts un palīgs ikvienam cilvēkam gan konsultatīvi, gan dažādās problēmsituācijās, gan ar atbalstu vai iesaistot citus spēkus, lai spētu rast iespējamos risinājumus.
…
Eiropas Savienības Pamattiesību harta un Starptautisko organizāciju jēdziens, veidi un loma starptautiskajās attiecībās Mūsdienās, kad arvien biežāk tiek apspriesti dažādi cilvēktiesību jautājumi, svarīgs ir atbilstošs tiesiskais regulējums, lai ar tā palīdzību tiktu aizsargātas un nostiprinātas cilvēku pamattiesības, lai cilvēki varētu kļūt neapdraudēti, drošībā, pasargāti no dažādām nelikumībām, kas vērsti pret viņiem. Šī iemesla dēļ tika izveidota Eiropas Savienības Pamattiesību harta, proti, lai aizsargātu personu pamattiesības, ko varētu skart akti, kurus pieņem dažādas Eiropas Savienības iestādes un dalībvalstis, piemērojot dažādus Eiropas Savienības līgumus.
