Автор:
Оценка:
Опубликованно: 12.01.2021.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2016–2020 гг.
  • Эссе 'Atkritumu šķirošana Latvijā', 1.
  • Эссе 'Atkritumu šķirošana Latvijā', 2.
  • Эссе 'Atkritumu šķirošana Latvijā', 3.
  • Эссе 'Atkritumu šķirošana Latvijā', 4.
  • Эссе 'Atkritumu šķirošana Latvijā', 5.
Фрагмент работы

Jebkuri dabīgas izcelsmes atkritumi - bioloģiski noārdāmie atkritumi – augļu un dārzeņu pārpalikumi, olu čaumalas, biopolimēru iepakojums, arī slapji papīra atkritumi jeb kompostējamie atkritumi tiek nodoti kompostējot piemājas dārzā, izveidojot komposta kaudzi vai komposta kasti. Tos jāvāc atsevišķā traukā, sagatavojot kompostēšanai.
Atsevišķi tiek nodalīti lielgabarīta atkritumi un celtniecības atkritumi. Tie ir vecās salūzušās mīkstās un korpusa mēbeles, jebkādi remontdarbu atkritumi. Nododot šos atkritumus ir obligāti jāsazinās ar atkritumu apsaimniekotāju, ar lūgumu nodrošināt speciālu savākšanas konteineru.
Sadzīves atkritumi, kas nav piemēroti otrreizējai pārstrādei ir tas, ko vairs nevar klasificēt pie kādām no otrreizējai pārstrādei piemērotām atkritumu grupām. Tie metami parastajā atkritumu konteinerā nešķirotajiem atkritumiem – tie tiks noglabāti atkritumu poligonā un netiks pārstrādāti.
Lai otrreizējā izejvielu izmantošanas sistēma būtu efektīva, ir nepieciešama atkritumus šķirot. Jo vairāk un rūpīgāk tiks šķiroti atkritumi, jo tie būs derīgāki otrreizējai pārstrādei. Atkritumu šķirošana ļoti apvieglo ražošanas procesu, kā arī samazina ražošanas izmaksas un samazina kaitējumu dabai, tieši tāpēc mums katram ir jāaizdomājās par to un jādara viss, lai pēc iespējas plašāk attīstītu šo darbības virzienu.

Коментарий автора
Atlants