-
Johanness Brāmss
4.Ar kuriem mūziķiem Brāmss sadarbojās? Kā?
Kad Brāmsam bija 20 gadi, viņš devās pirmajā koncertceļojumā ar jauno ungāru vijolnieku E. Remenji. Ceļojuma laikā Brāms iepazinās ar populāriem sava laika komponistiem – Berliozu, Šūmani, Listu, Vāgneru, (Johanu Štrausu 2). Brāmss sadarbojās arī ar citiem, ar kuriem kopā muzicēja.
5.Kāda ir Šūmaņa nozīme Brāmsa dzīves ceļā?
Šūmanis ar sievu bija tie, kuri Brāmsu laipni uzņēma, kad viņš ceļoja ar Remenji. Šūmanis apbrīnoja Brāmsa mūziku un talantu, tādēļ rakstīja par viņu savā žurnālā “Neue Zeitschrift für Musik”. Brāmss bija arī iemīlējies Klārā. Kad Šūmanis, Klāras virs, ceļoja, Brāms Klārai rakstija mīlas vēstules. Tad Šūmanis nomira, Brāmsam joprojām patika Klāra, bet pēc Šūmaņa nāves Brāms neuzdrošinājās viņu precēt.
6. Ko vari teikt par Brāmsa un Vāgnera daiļrades virzieniem? Pamēģini izstāstīt ar saviem vārdiem!
Tie abi kaut kādā ziņā bija pretstati. Vāgners raksta operas, Brāmss - Nē. Vāgners simfonijas, solodziesmas, kvartetus un kvintetus neuzskatīja par vērtīgiem žanriem, viņš teica, ka tie ir vecmodīgi, omīgi un nesvarīgi šim laikmetam, taču Brāmsam patika šīs vecmodīgās iespējas msavas mūzikas radīšanai.
…
Brāmsa laikabiedri Šūmanis (1856) Rosīni (1868) ... „Brāmss varētu būt lielisks spēlētājs, bet viņš nekad neapstāsies komponēt”. Tad no 1845. līdz 1848.gadam apguva klavierspēli pie Kosseļa skolotāja E. Markssena ... Kad Brāmsam bija 20 gadi, viņš devās pirmajā koncertceļojumā ar jauno ungāru vijolnieku E. Remenji. Ceļojuma laikā Brāms iepazinās ar populāriem sava laika komponistiem – ... Šūmanis ar sievu bija tie, kuri Brāmsu laipni uzņēma, kad viņš ceļoja ar Remenji. Šūmanis apbrīnoja Brāmsa mūziku un talantu, tādēļ...
