Автор:
Оценка:
Опубликованно: 30.11.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Krāsaino un melno metālu salīdzinājums', 1.
  • Конспект 'Krāsaino un melno metālu salīdzinājums', 2.
  • Конспект 'Krāsaino un melno metālu salīdzinājums', 3.
Фрагмент работы

Krāsaino un melno metālu salīdzinājums.
Vārds “metāls” cēlies no grieķu valodas vārda metallon – šahta, raktuve.
Parastajos apstākļos visi metāli ir cietas, kristāliskas vielas. (Izņēmums ir dzīvsudrabs, kura kušanas temperatūta ir –39oC.) Tiem piemīt laba siltumvadītspēja, elektrovadītspēja un kaļamība. Kompaktiem metāliem ar tīru, neoksidētu virsmu ir raksturīgs metālisks spīdums (piemīt gaismas atstarošanas spējas). Sasmalcinātiem metāliem šī īpašība zūd (izņēmumi – alumīnijs un magnijs)
Pie metālu kopīgajām īpašībām pieder to spēja veidot sakausējumus, kurus izmanto vaiāk nekā tīrus metālus. Sakasējumiem piemīt daudz tādu vērtīgu īpašību, kādu nav metāliem, kas ietilpst sakausējumā.( Sakausējums ir materiāls, kas veidojas, sacietējot izkausētām divu vai vairāku komponentu maisījumam. Izšķir metālu sakausējumus un nemetālu sakausējumus.
Melnie metāli:
Čuguns. Dzelzs šķirne ar 6-10% piemaisījumu, no kuriem 3-4% vai vismaz 2,3% oglekļa.Čuguns ir trausls un nav kaļams. Pelākajam čugunam lauzumā pelēka krāsa, struktūra graudaini kristaliska: lielākā oglekļa daļa grafita veidā, kas atdalījies kā smalkas lapiņas un nokrāso čugunu tumšu.…

Коментарий автора
Atlants